W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego nabytego w zamian za składniki majątku osobistego – środki pieniężne pochodziły z darowizny od mamy Wnioskodawczyni, które weszły do majątku osobistego Wnioskodawczyni.
• Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, dokonanej w drodze wywłaszczenia na rzecz Skarbu Państwa, dostawy udziału w prawie użytkowania wieczystego zabudowanej działki, będącego we współwłasności małżeńskiej, • zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, czynności wycofania z działalności gospodarczej do majątku
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości (określenie upływu pięcioletniego okresu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).
W zakresie opodatkowania sprzedaży Nieruchomości, braku zwolnienia od podatku VAT dostawy gruntu niezabudowanego przeznaczonego pod zabudowę oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego przysługującego Kupującemu w związku z dostawą Nieruchomości w rozumieniu art. 86 ust. 1 Ustawy VAT.
Brak opodatkowania podatkiem VAT czynności wycofania z działalności gospodarczej Nieruchomości zabudowanej wraz z wyposażeniem i przekazania jej do majątku prywatnego oraz braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego.
Skoro czynność nieodpłatnego przeniesienia przez Spółkę udziałów we współwłasności samochodu osobowego na Państwa rzecz jako wspólników będzie umową nienazwaną, to wskazane nabycie nie będzie podlegało ustawie o podatku od spadków i darowizn.
Dotyczy sprzedaży udziału w Nieruchomości oraz obowiązków podatkowych z tym związanych względem Sprzedającej.
Wydatkowanie środków uzyskanych ze sprzedaży domu pod zakup działki, a także kupno 50% udziałów w gruncie i 50% udziałów w domu wypełnia zapis zwolnienia wynikający z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Sprzedaż udziału w nieruchomości oraz prawie użytkowania wieczystego gruntu należy rozpatrywać w kontekście przepisu art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o PIT, jednak z uwagi na upływ okresu, o którym mowa w przepisie nie będzie ona stanowić źródła przychodu podlegającego opodatkowaniu.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości (darowizna nieruchomości z majątku osobistego do majątku wspólnego małżon¬ków, z majątku wspólnego małżonków do majątku osobistego jednego z małżonków).
Nieuznanie Sprzedającego za podatnika podatku VAT z tytułu sprzedaży działek.
Uznanie dostawy Udziału w Nieruchomości za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, zastosowanie zwolnienia od podatku od towarów i usług dla sprzedaży Udziału w Nieruchomości na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, możliwość rezygnacji z tego zwolnienia i wyboru opodatkowania oraz prawo nabywcy do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony z faktur dokumentujących dokonanie
Nieuznanie sprzedaży udziałów w działce powstałej w wyniku podziału niezabudowanej działki nr …. za działalność gospodarczą, a tym samym niepodlegania opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług ww. sprzedaży.
Opodatkowanie sprzedaży udziałów w prawie użytkowania wieczystego Nieruchomości.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży udziału w nieruchomości.
Opodatkowanie podatkiem VAT transakcji sprzedaży udziału w działce oraz obowiązek wystawienia faktury dokumentującej ww. sprzedaż.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży udziału w prawie własności działek.
Odpłatne zbycie garażu, otrzymanego w darowiźnie, oraz lokalu mieszkalnego nabytego częściowo po odkupieniu udziału od partnera.
Planowana sprzedaż udziałów w działkach nie będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Zwolnienie z podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy, wywłaszczenia działek, będących we współwłasności małżeńskiej z nakazu władzy publicznej pod drogę publiczną w zamian za odszkodowanie.
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w lokalu mieszkalnym stanowiącym odrębną nieruchomość.
Czy dla wspólnika pozostającego w spółce, nieodpłatne wystąpienie wspólnika występującego ze spółki będzie się wiązać z powstaniem przychodu podatkowego w dacie wystąpienia tego wspólnika ze spółki?