Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy usług szkoleniowych.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a) ustawy - kształcenie ustawiczne.
Zwolnienie od podatku VAT usług edukacyjnych świadczonych na rzecz osób małoletnich w ramach Placówki, która będzie objęta systemem oświaty pod adresem tej placówki i w innych miejscach niż jej adres oraz zwolnienie opłat dodatkowych takich jak opłaty za certyfikaty, zaświadczenia, udział w turniejach i innych imprezach.
Zastosowanie dla usług szkoleniowych zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy.
Opodatkowanie i zastosowanie zwolnienia od podatku (art. 43 ust. 1 pkt 26).
Świadczone przez Wnioskodawcę usługi polegające na prowadzeniu szkoleń, szkolenia specjalistycznego dla osób ubiegających się o certyfikat superwizora psychoterapii nie spełniają przesłanki do objęcia ich zwolnieniem na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a-c ustawy.
Zwolnienie od podatku szkoleń finansowanych w co najmniej 70% ze środków publicznych.
Zwolnienie od podatku usług edukacji zdrowotnej świadczona na rzecz jednostek systemu oświaty na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 ustawy.
Brak zastosowania zwolnienia od podatku dla świadczonych usług kształcenia.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla usług świadczonych w ramach Projektu.
Usługi kształcenia zawodowego i przekwalifikowania zawodowego osób w celu podjęcia pracy w zawodach budowlanych nie korzystają ze zwolnienia od podatku VAT.
Usługi podnoszenia lub zdobywania kwalifikacji zawodowych w zakresie malarstwa przemysłowego, nie korzystają ze zwolniona od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a, b, c ustawy.
Wykonywane przez Wnioskodawcę Usługi w zakresie w jakim obejmują nadzór nad kształceniem i podnoszeniem kwalifikacji personelu medycznego Podmiotów nie będą korzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie w art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Interpretacja ogólna dotycząca opodatkowania podatkiem od towarów i usług świadczeń polegających na przekazywaniu wiedzy w ramach procesu kształcenia, przez osoby fizyczne będące podatnikami VAT, na podstawie umów zawieranych z uczelniami.
Zwolnienie od podatku VAT usług szkoleniowych z zakresu fizjoterapii świadczonych przez Spółkę na rzecz fizjoterapeutów, lekarzy specjalistów: anestezjologii, specjalistów rehabilitacji, ortopedów, masażystów oraz studentów II, III, IV i V roku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 i 29 lit. a ustawy.
Zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a dla usług świadczonych w ramach Projektu.
Brak obowiązku uwzględnienia w podstawie opodatkowania VAT części dotacji podmiotowej oraz części dotacji celowych przeznaczonych na świadczenie usługi szkoleniowej oraz zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy dla usług obejmujących realizowane przez Fundację szkolenia.
Zwolnienie od podatku VAT dla usług organizacji i prowadzenia szkoleń dla dyrektorów i nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.
Zwolnienie od podatku VAT usług szkoleniowych z zakresu spawania dla spawaczy, monterów i przepalaczy, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla szkoleń w zakresie redaktor serwisu internetowego, copywriting, specjalista marketingu internetowego, grafika i wizualizacje w marketingu internetowym, tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych, specjalista ds. mediów społecznościowych (social media), specjalista projektowania i wizualizacji wnętrz.
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy, dla świadczonych usług prowadzenia zajęć z gimnastyki artystycznej, przekroczenie limitu przewidzianego w art. 113 ust. 1 ustawy.
Brak zwolnienia od podatku kursów programowania z art. 43 ust. 1 pkt 27, zwolnienie ww. kursów z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c.