Zastosowanie art. 16 ust. 1 pkt 58 Ustawy o CIT w sytuacji otrzymywania Rekompensaty przyznanej Spółce na wyrównanie straty finansowej ponoszonej w związku z realizacją usług publicznych w zakresie transportu zbiorowego (pytanie nr 1) oraz sposobu ustalenia miesięcznej zaliczki na podatek dochodowy od osób prawnych (pytanie nr 2).
Opodatkowanie rekompensaty stanowiącej udział Związku Gmin w kosztach utrzymania kursów i połączeń komunikacyjnych;- Opodatkowanie rekompensaty stanowiącej refundację kosztów stosowania uprawnień do ulgowych przejazdów stanowionych przez Związek Gmin.
Czy w przypadku świadczenia usług turystycznych przy wykorzystaniu własnego autokaru, mogą stanowić bezpośredni koszt uzyskania przychodu, pomniejszający przychód, kalkulacyjnie wyliczone kwoty kosztów transportu i czy taka kalkulacja będzie wystarczającym dokumentem stanowiącym podstawę do zaliczenia ich w koszty?
Wnoszący zapytanie przedstawił stan faktyczny, z którego wynika, że nabywa towary i produkty w Unii Europejskiej i dowozi je od nabywcy do siedziby firmy najczęściej własnym transportem lub transportem wynajętym krajowym. Wobec wątpliwości w stosowaniu przepisów prawa podatkowego podatnik sformułował pytania: 1. Czy wystawiając fakturę wewnętrzną należy podstawę opodatkowania zwiększać o koszty tego
Dotyczy podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności w zakresie usług budowlano-remontowych dla sektora mieszkaniowego (PKOB-11)
Pełna treść zapytania w odpowiedzi , dotyczy kwestii wewnątrzwspólnotowych
Czy w świetle przepisów ustawy z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług podstawa opodatkowania w imporcie towarów obejmuje koszty transportu? Jeżeli usługa transportowa zwiększa podstawę opodatkowania podatkiem VAT w imporcie towarów, czy podatnik wystawiając fakturę VAT dla importera ma prawo zastosować stawkę podatku VAT w wys. 0%?