Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 58.21.20.0 oraz PKWiU 58.21.30.0.
W zakresie ustalenia, czy na gruncie przedstawionego opisu stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego, Spółka jest i będzie uprawniona na podstawie art. 18db updop, do rozliczania Ulgi IP za Miesiące.
W zakresie ustalenia, czy prowadzona przez Spółkę Działalność B+R stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT, co uprawnia Spółkę do dokonania odliczenia, o którym mowa w art. 18d ust. 1 ustawy o CIT.
Prowadzone przez Wnioskodawcę prace dotyczące realizacji opisanych w stanie faktycznym Projektów, stanowią działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT, co uprawnia Wnioskodawcę do korzystania z ulgi B+R, tj. do dokonania odliczenia, o którym mowa w art. 18d ust. 1 ustawy o CIT poprzez korektę zeznań podatkowych za 2022 r. i 2023 r.
Wnioskodawca nie może kosztów kwalifikowanych poniesionych przed rokiem, w którym zakończono projekt rozliczyć w korekcie zeznań podatkowych za lata poprzedzające ten rok.
1. Czy Szpital SP ZOZ wykazujący stratę podatkową miał obowiązek naliczania i odprowadzania podatku dochodowego od osób prawnych od wydatków niestanowiących kosztów uzyskania przychodów jeżeli cały dochód z lat ubiegłych został rozliczony do końca poprzedniego roku podatkowego. 2. Czy spółka kapitałowa powstała z przekształcenia SP ZOZ może dokonać korekty zeznań rocznego podatku dochodowego od osób
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie możliwości skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej.
Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej za 2022 r. i korekta tego rozliczenia, przy samotnym wychowywaniu małoletnich dzieci i wykonywaniu obowiązku alimentacyjnego względem pozostających na utrzymaniu pełnoletnich dzieci.
Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej na dorosłą owdowiałą niepełnosprawną córkę.
Możliwość wyboru formy rozliczenia otrzymanego dofinansowania przedsięwzięcia termomodernizacyjnego
Czy składając korektę zeznania PIT-39 za 2018 rok w miesiącu kwietniu 2022 roku jestem uprawniony do obniżonych odsetek od powstałego zobowiązania podatkowego, o których mowa w artykule 56a ustawy z dnia 29 sierpnia 2997 roku Ordynacja podatkowa? (Pytanie ostatecznie przeformułowane w uzupełnieniu wniosku)
Dotyczy ustalenia, czy: - prawidłowe jest stanowisko zgodnie z którym Gra została wytworzona, a także była, jest i będzie w przyszłości rozwijana przez Spółkę w ramach prowadzonej przez Spółkę działalności badawczo- rozwojowej w rozumieniu art. 4a pkt 26 Ustawy o CIT; - wytworzona i rozwijana przez Spółkę Gra jest kwalifikowanym prawem własności intelektualnej, obejmującym autorskie prawo do programu
Wydanie interpretacji indywidualnej dot. ustalenia, czy Spółka jest uprawnona do dokonania korekty CIT-8 za 2019 r., w zakresie oświadcznia dotyczącego rezygnacji ze stosowania metody różnic kursowych na podstawie przepisów ustawy o rachunkowości.
Odpłatne zbycie gruntu leśnego nabytego częściowo w drodze spadku i częściowo w nieodpłatnym dziale spadku oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego z art. 21 ust. 1 pkt 131 z zakupem działki budowlanej i korekta zeznania.
Ulga rehabilitacyjna, wydatki na używanie samochodu i zakup leków oraz korekta zeznań rocznych.
w zakresie ustalenia czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym Wnioskodawcy będzie przysługiwało uprawnienie do odliczenia od podstawy opodatkowania, kosztów kwalifikowanych prowadzonej działalności badawczo-rozwojowej, zgodnie z art. 18d Ustawy o CIT, za lata podatkowe 2019 -2020, tj. poprzedzających rok podatkowy w którym X sp. z o.o. sp. k. uległa połączeniu przez przejęcie z
w części dotyczącej odliczenia wydatków poniesionych na soczewkę wraz z zabiegiem operacyjnym oka – jest nieprawidłowe, w pozostałej części – jest prawidłowe.