skutki podatkowe wynajmu biegalni dla koni oraz odpłatna opieka nad końmi
w zakresie prawa do zastosowania zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy o VAT dla usługi pensjonatu dla koni
Stawka podatku VAT dot. usługi organizacji kuligów (usługi przewożenia osób zaprzęgiem konnym) oraz prawidłowość wystawienia faktury VAT (nazwy na fakturze: kulig) dokumentującej świadczenie tej usługi
Świadczone przez Wnioskodawcę usługi chowu i hodowli koni, polegające na utrzymaniu koni i opiece nad nimi, sklasyfikowane pod symbolem PKWiU 01.62.10.0 Usługi wspomagające chów i hodowlę zwierząt gospodarskich, są opodatkowane stawką podatku od towarów i usług w wysokości 8% na podstawie art. 41 ust. 2 w związku z art. 146a pkt 2 ustawy o VAT oraz poz. 135 załącznika nr 3 do tej ustawy.
W świetle klasyfikacji Usług pensjonatu konnego dokonanej w Klasyfikacji statystycznej jako PKWiU 01.62.10.0 Usługi wspomagające chów i hodowlę zwierząt gospodarskich, stawką VAT właściwą dla tych usług zgodnie z art. 41 ust. 2 w związku z art. 146a pkt 2 ustawy o VAT jest stawka VAT wynosząca 8%.
Czy prawidłowym jest stanowisko, że w świetle art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy o PCC do zakupu lub sprzedaży koni przez Wnioskodawcę w drodze umowy sprzedaży nie mają zastosowania przepisy ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, tj. przeniesienie własności zwierzęcia w drodze umowy sprzedaży nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
opodatkowania czynności związanych prowadzeniem ksiąg i rejestru oraz wydawania paszportów dla koni