Nabywanie autorskich praw majątkowych od kościelnej osoby prawnej, o której mowa w art. 8 ust. 1 pkt 6 ustawy o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Zgromadzenia Sióstr), będzie korzystało ze zwolnienia z opodatkowania przewidzianego w art. 55 ust. 6 pkt 1 ustawy o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej.
Opodatkowanie świadczonych usług cmentarnych oraz wykazywania w pliku JPK oraz odprowadzanie podatku do urzędu skarbowego, prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu zakupów związanych z utrzymaniem cmentarza jako całości w tym kościoła na cmentarzu, prowadzenia rejestru VAT oraz składania JPK_VAT, ewidencjonowania opłat za pomocą kasy fiskalnej oraz wystawiania faktur.
Biorąc powyższe pod uwagę, należy stwierdzić, że umowa zakupu przez Wnioskodawcę nieruchomości oraz wyposażenia ruchomego jako, że przedmioty transakcji, jak wskazano we wniosku, nie są przeznaczone do działalności gospodarczej zawarta z kościelną osobą prawną będzie korzystała ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 55 ust. 6 pkt 1 ustawy o stosunku Państwa
Brak zwolnienia od podatku dla prac konserwatorskich i restauratorskich nawy kościoła wykonywanych przez spółkę jawną
W zakresie skutków podatkowych w związku z realizacją projektu dotyczącego OZE na terenie Gminy.
Czy na podstawie treści art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy CIT, w którym mowa jest o podatniku, a nie osobie prawnej, dochód Hospicjum, traktowanego jako podatnik, który jest wyodrębnioną pod względem organizacyjnym jednostką od Caritas, z prowadzonej działalności gospodarczej polegającej na dobroczynności, ochronie zdrowia i pomocy społecznej, rehabilitacji zawodowej i społecznej inwalidów oraz kultu religijnego
Czy Wnioskodawca ma prawo skorzystać ze zwolnienia z podatku od czynności cywilnoprawnych wynikającego z ustawy o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej?
1. Czy wartość uzyskanego w wyniku Ugody prawa nieodpłatnego użytkowania wieczystego Działek stanowi dla Parafii przychód z otrzymanego nieodpłatnie prawa w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2. ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz. U. z 2011 r., nr 74, poz. 379, z późn. zm., dalej: updop) ?2. Czy dniem uzyskania przychodu, o którym mowa w pytaniu 1, jest dzień wpisu Parafii jako użytkownika
Czy Parafia osiągając dochód z najmu pomieszczeń będzie miała obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych i składania rocznego zeznania podatkowego CIT-8? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)
Czy w świetle unormowań dotyczących Kościoła Katolickiego jako wyłącznego zarządcy i właściciela cmentarzy, prowadzącego na nich swą działalność statutową przewidzianą przez prawo krajowe i kanoniczne, czynności podejmowane przez Kurię działającą przez Komisję do spraw Cmentarzy w wykonaniu prawa zarządu cmentarzami wyznaniowymi, polegające na: a)zawierania umów określających prawo do grobu, potwierdzających
W niniejszej sprawie do przekazanych darowizn jako darowizn na kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą, będzie miał zastosowanie art. 55 ust. 7 ustawy o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej i art. 26 ust. 6d oraz ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Mając na uwadze ww. przepisy prawa oraz przedstawiony opis stanu faktycznego, należy stwierdzić
Czy Parafia ma prawo do odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych przy realizacji zadania
Opodatkowanie organizacji i przeprowadzenia usług pogrzebowych oraz czynności związanych z udostępnianiem miejsc pochówku.
Czy Wnioskodawca ma możliwość odzyskania podatku VAT poniesionego na pokrycie kosztów związanych z realizacją zadania w ramach działania Odnowa i rozwój wsi objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, a w związku z tym czy podatek VAT, którego Zainteresowany nie odliczy w ramach prowadzonej inwestycji będzie mógł funkcjonować jako koszt kwalifikowany?
Czy wnioskodawczyni może skorzystać z ulgi prorodzinnej w sytuacji, gdy syn nie ukończył 25 roku życia i jest studentem Wydziału Teologicznego Uniwersytetu?
Odliczenie od dochodu darowizny na rzecz kościelnej działalności charytatywno opiekuńczej.
Odliczenie od dochodu darowizny na rzecz kościelnej działalności charytatywno opiekuńczej.
Określenie stawki podatku VAT dla prac remontowo budowlanych dotyczących pomieszczeń mieszkalnych w Klasztorze.
Czy dochody za wynajem pomieszczeń na cele oświatowo-wychowawcze Poradni psychologiczno-pedagogicznej, uzyskiwane przez Parafię (kościelną osobę prawną) są wolne od podatku dochodowego od osób prawnych?
Czy dochód Parafii z umowy najmu, jako przeznaczony na cele kultu religijnego, zwolniony z podatku dochodowego (art. 17 ust. 1, pkt 4a lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych), winien podlegać obowiązkowi prowadzenia dokumentacji wymaganej przez przepisy podatkowe? Jeśli tak, to jaka dokumentacja jest wymagana?
Ponieważ Klasztor nie prowadzi działalności gospodarczej, to czy w związku z opisanym przychodem będzie zobowiązany do zgłaszania działalności gospodarczej, czy może przychody te uznać za dochody kościelnych osób prawnych z danymi identyfikacyjnymi Kościoła i Klasztoru, oraz tym samym rachunkiem bankowym dokonywać rozliczeń?Ponieważ Klasztor chciałby dochody te przeznaczyć na potrzeby Kościoła i klasztoru
Czy darowizna na działalność charytatywno-opiekuńczą Kościoła przekraczająca limit określony w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych może zostać odliczona w pełnej wysokości? Jakie dane powinno zawierać sprawozdanie osoby obdarowanej?