Dotyczy ustalenia, czy w związku z ulokowaniem środków na Lokacie Inwestycyjnej, w Subfunduszu X, w Subfunduszu Y Spółka straci prawo do opodatkowania ryczałtem od dochodów Spółek.
Skutki podatkowe związane z wypłatą wynagrodzenia pracownikom w postaci jednostek uczestnictwa funduszu inwestycyjnego w ramach przyjętej przez Towarzystwo polityki ustanawiającej zasady wynagradzania osób, do których zadań należą czynności istotnie wpływające na profil ryzyka towarzystwa lub zarządzanych funduszy inwestycyjnych.
Obowiązki płatnika w związku z uczestnictwem pracowników Spółki w programie o charakterze motywacyjnym.
Jeżeli przy ustalaniu ceny transakcji wykupu certyfikatów, nie dochodzi i nie będzie dochodzić do ustalenia warunków odmiennych niż te, które ustaliłyby między sobą niezależne podmioty, albowiem ceny za ww. usługi lub sposób ich ustalenia wynikają i będą wynikać z Ustawy o funduszach, to Fundusz nie podlega i nie będzie podlegał przepisom Rozdziału 1a ustawy CIT.
Dotyczy ustalenia, czy transakcje polegające na zbyciu/wykupie jednostek uczestnictwa przez Fundusz nie podlegają przepisom w zakresie cen transferowych.
Jeżeli przy ustalaniu ceny transakcji zbycia i wykupu jednostek uczestnictwa, nie dochodzi i nie będzie dochodzić do ustalenia warunków odmiennych niż te, które ustaliłyby między sobą niezależne podmioty, albowiem ceny za ww. usługi lub sposób ich ustalenia wynikają i będą wynikać z Ustawy o funduszach, to Fundusz nie podlega i nie będzie podlegał przepisom Rozdziału 1a ustawy CIT.
W zakresie opodatkowania wypłaty środków z funduszu inwestycyjnego oraz przewalutowania.
Skoro Pracownik nie poniósł wydatków na nabycie jednostek uczestnictwa lub certyfikatów inwestycyjnych, nie będzie mógł rozpoznać ich jako kosztów uzyskania przychodów na etapie spieniężenia tych instrumentów, w tym w szczególności, nie będzie mógł rozpoznać jako kosztów uzyskania przychodów hipotetycznej wartości instrumentów finansowych, od których już raz zapłacił daninę. W konsekwencji doprowadzi
Czy zawarcie przez Spółkę – występującą w roli Powiernika – Umowy Powiernictwa i nabycie – w jej wykonaniu – przez Spółkę (w imieniu własnym, lecz na rzecz Powierzającego) Jednostek Uczestnictwa będzie skutkowało utratą przez Spółkę prawa do opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek?
Skutki podatkowe uczestnictwa w programach motywacyjnych: – brak opodatkowania PIT w momencie przyznania Jednostek PSR lub ich wykorzystania do nabycia akcji; – uzyskanie przychodu podatkowego w momencie odpłatnego zbycia akcji - w przypadku wcześniejszego umorzenia jednostek uczestnictwa FCPE w zamian za akcje; – dochód z tytułu odpłatnego zbycia akcji, w przypadku wcześniejszego umorzenia jednostek
Skutki podatkowe uczestnictwa w programach motywacyjnych organizowanych przez spółkę z siedzibą we Francji.
Obowiązki płatnika - towarzystwa funduszy inwestycyjnych - w związku ze zmiennymi elementami wynagrodzeń dla osób zatrudnionych na umowy o pracę, kontrakty menadżerskie, umowy zlecenia.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programach motywacyjnych organizowanych przez spółkę z siedzibą we Francji.
Skutki podatkowe otrzymania dywidendy, zbycia i wymiany jednostek uczestnictwa Funduszu: - w zakresie dotyczącym wskazania źródła przychodów do opodatkowania z tytułu zbycia i wymiany jednostek ETF jako art. 17 ust. 1 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych - jest prawidłowe, - w zakresie dotyczącym wskazania art. 30b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jako podstawę dla czynności
Powstanie przychodu w momencie przyznania i realizacji Jednostek Planu w ramach planu motywacyjnego.
Stosownie do treści art. 30a ust. 1 pkt 5 ww. ustawy, od dochodu z tytułu udziału w funduszach kapitałowych pobiera się 19% zryczałtowany podatek dochodowy, w związku z powyższym na potrzeby weryfikacji, czy przekroczony został limit, o którym mowa w art. 41 ust. 12 ww. ustawy w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2019 r. i czy Wnioskodawca jest uprawniony do nienaliczenia podatku, powinien sumować
Obowiązki płatnika z tytułu uzyskania przychodu po stronie Osób Objętych Regulaminem z tytułu zmiennych składników wynagrodzenia płatnych w jednostkach uczestnictwa lub w certyfikatach inwestycyjnych.
Wypłata wynagrodzenia pracownikom w postaci jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych, certyfikatów inwestycyjnych lub innych określonych w § 6 pkt 10 Rozporządzenia instrumentów finansowych w ramach przyjętej przez Wnioskodawcę Polityki wynagrodzeń.
Czy umorzenie jednostek uczestnictwa w FCPE po zakończeniu Okresu Blokady będzie skutkowało powstaniem po stronie Wnioskodawcy dochodu podlegającego opodatkowaniu PIT na zasadach ogólnych, tzn. z zastosowaniem skali podatkowej?
Czy koszty związane z organizacją Programu i wypłatą środków pieniężnych z tego tytułu będą stanowiły dla Spółki koszt uzyskania przychodu?
Czy wydatki związane z organizacją Programu motywacyjnego, jak również wydatki związane z wypłatą środków pieniężnych na rzecz Uprawnionych z tytułu realizacji jednostek uczestnictwa w Programie motywacyjnym, będą stanowić dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodów, a jeśli tak to czy stanowią one koszty inne niż bezpośrednio związany z przychodami i powinny być potrącane w dacie ich poniesienia?
1. Czy wynagrodzenie otrzymywane przez Inwestora od Funduszu w związku z wykupywaniem certyfikatów inwestycyjnych przez Fundusz będzie stanowiło zyski ze sprzedaży majątku, o których mowa w art. 13 ust. 5 UPO Polska-Luksemburg, i jako takie, nie będzie podlegało opodatkowaniu w Polsce? 2. Czy Inwestor będzie zobowiązany do zapłaty CIT w Polsce z tytułu otrzymanego przez niego wynagrodzenia w związku
w zakresie skutków podatkowych wypłaty premii inwestycyjnej uczestnikowi funduszu poprzez nabycie na jego rzecz dodatkowych jednostek uczestnictwa za kwotę tej premii oraz wynikających z tego tytułu obowiązków płatnika.