Czy wyliczając kwotę zysku po opodatkowaniu podatkiem dochodowym (pozycja 23 formularza deklaracji WZS-1K/1R) Spółka ma prawo obniżyć kwotę zysku brutto wykazaną w rachunku zysków i strat (pozycja 20 formularza deklaracji WZS-1K/1R) za dany okres sprawozdawczy o kwotę podatku dochodowego wykazaną w rachunku zysków i strat w pozycji Podatek dochodowy - część bieżąca a wynikającą z pozycji 60 formularza
1. Z którym dniem Przedsiębiorstwo traci status jednoosobowej spółki Skarbu Państwa i przestaje być zobowiązane do dokonywania wpłat z zysku na rzecz budżetu państwa? Czy z dniem nieodpłatnego zbycia akcji, tj. 20 grudnia 2012 r.,czy z dniem dokonania wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym dot. zmiany akcjonariusza Spółki? 2. Jaka jest podstawa do wyliczenia oraz termin rozliczenia wpłat z zysku w sytuacji
Czy przy obliczeniu wielkości ulgi we wpłatach zysku na rzecz budżetu państwa, o której mowa w rozporządzeniu Rady Ministrów z 18 października 2010 r. w sprawie ulg we wpłatach z zysku przedsiębiorstw państwowych oraz jednoosobowych spółek Skarbu Państwa wykonujących zadania na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa (Dz. U. nr 205 poz. 1354) Wnioskodawca może w wartości przychodów ze sprzedaży
1. Czy na skutek dokonania przedstawionych w stanie faktycznym korekt, po stronie Spółki ujawniła się nadpłata we wpłatach z zysku? 2. W przypadku stwierdzenia, że w przedstawionym stanie faktycznym ujawniła się nadpłata we wpłatach z zysku, czy Spółka ma prawo złożyć wniosek o stwierdzenie i zwrot nadpłaty za okres objęty zatwierdzonym sprawozdaniem finansowym?
Zmiana umowy spółki związana z podniesieniem kapitału zakładowego, która zostanie zawarta w październiku 2011 r. w związku z wniesieniem przez Skarb Państwa - jedynego akcjonariusza - aportu w postaci środków trwałych będzie korzystała ze zwolnienia z podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 11 lit. d) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
W zakresie skutków podatkowych dotyczących utraty statusu Jednoosobowej Spółki Skarbu Państwa w trakcie roku podatkowego (deklaracje, rozliczenie roczne).
Czy na skutek dokonania przedstawionych w stanie faktycznym korekt, po stronie Spółki ujawniła się nadpłata we wpłatach z zysku?
W jaki sposób Spółka powinna obliczyć rzeczywistą wysokość zysku brutto według zatwierdzonego sprawozdania finansowego za okres od 1 stycznia 2007 roku do 31 maja 2007 roku w celu dokonania prawidłowego ostatecznego rozliczenia wpłat z zysku za rok 2007 (w przypadku Spółki za okres od 1 stycznia 2007 roku do 31 maja 2007 roku)?