Zaliczenie wydatków na nabycie prawa wieczystego użytkowania gruntów, opłat na pokrycie prawa wieczystego użytkowania gruntów oraz kosztów wstępnych wraz odsetkami do kosztów zaniechanej inwestycji.
w zakresie ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym Spółka jest i będzie uprawniona do zaliczenia wydatków wymienionych w punktach od 1 do 13 do kosztów uzyskania przychodów w dacie podjęcia uchwały zarządu Spółki o zaniechaniu Inwestycji.
Prace B+R (definicja), wynagrodzenie, pracownik, umowa zlecenie/o dzieło, materiały i surowce, odpisy amortyzacyjne, badania podmioty krajowe i zagraniczne, prace zawieszone/zaniechane.
1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym Spółka będzie uprawniona do zaliczenia wydatków poniesionych w związku z zaniechaną Inwestycją, a niedotyczących oddanych do użytkowania środków trwałych, do kosztów uzyskania przychodów? 2. W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie zadane w punkcie 1, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym Spółka będzie uprawniona
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zakwalifikowania poniesionych wydatków jako kosztów zaniechanej inwestycji, oraz zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poniesionych wydatków na nabycie lokalu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na wynajem magazynu służącego przechowywaniu materialnych składników zaniechanej inwestycji.
1. Czy poniesione przez Spółkę wydatki w postaci odsetek bankowych od kredytu inwestycyjnego poniesione po dniu zakończenia i przyjęcia do użytkowania I etapu inwestycji powinny jako koszty inwestycji zaniechanych zostać zaliczone do kosztów podatkowych w dacie podjęcia decyzji o jej zaprzestaniu, zgodnie z art. 15 ust. 4f? 2. Czy poniesione przez Spółkę wydatki w postaci zakupu usług projektowych
W zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów zaniechanej inwestycji.
1. Czy w świetle przedstawionego powyżej stanu faktycznego oraz regulacji w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych Spółka może zaliczyć w koszty uzyskania przychodu wydatki na zaniechane inwestycje, przy czym zaliczenie w KUP nastąpi w dacie podjęcia definitywnej rezygnacji z prowadzenia inwestycji ? 2. Jeśli odpowiedz jest twierdząca, to czy wystarczającym warunkiem jest podjęcie decyzji o
Czy w przypadku gdy Spółka odstąpi od projektu wdrażania nowego systemu informatycznego koszty poniesione na opracowanie wniosku o dotację oraz koszty analizy funkcjonalności systemów informatycznych, których zakup był brany pod uwagę będą stanowić koszt uzyskania przychodu w myśl ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Jeśli tak to w którym momencie?
Używanie do celów prowadzonej działalności gospodarczej środków trwałych stanowiących cudzą własność jest obecnie praktyką powszechną. Często zdarza się również, że przedmioty te, aby mogły być w pełni użyteczne, wymagają dodatkowych nakładów. Jeśli zmiany wprowadzone w cudzym składniku majątkowym posiadają znamiona ulepszenia, to zainwestowanych środków nie można rozliczyć bezpośrednio w kosztach
W zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od zaniechanych inwestycji
CIT - w zakresie momentu uznania za koszty uzyskania przychodów wydatków na zaniechaną inwestycję
Czy moment wykreślenia z majątku Spółki zaniechanej (wstrzymanej) inwestycji powinien być rozpoznany, jako moment poniesienia kosztu w rozumieniu art. 15 ust. 4f UPDOP (pytanie dotyczy zarówno zaistniałego stanu faktycznego, jak i przyszłości)?Czy moment wykreślenia z majątku spółki likwidowanych aktywów (środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych) jest momentem, w którym Spółka jest
Czy kwota zapłacona zbywcy nakładów i koszty notarialne w kwocie 31 223 zł 60 gr mogą podwyższyć wartość początkową gruntu zgodnie z art. 16g ust. 13 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych lub czy istnieje możliwość zaksięgowania poniesionych nakładów w koszty uzyskania przychodów roku 2009?
Czy nakłady wyspecyfikowane w treści wniosku, związane z planowaną inwestycją, Spółka może uznać za bieżące koszty uzyskania przychodu prowadzonej działalności?
dotyczyło potwierdzenia, że wydatki na nabycie usług niezbędnych do opracowania projektów inwestycyjnych, które nie są realizowane ze względu na brak ekonomicznego uzasadnienia, stanowią koszty uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia.