Pobór podatku u źródła - udostępnienie cyfrowej powierzchni reklamowej zasobów cyfrowych.
Czy w związku z prowadzeniem serwisu internetowego Spółka będzie osiągać przychód wyłącznie w wysokości należnej prowizji (pomniejszonej o należny podatek od towarów i usług) stosownie do treści art. 12 ust. 3 ustawy o CIT?
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
Opodatkowanie usług polegających na tworzeniu i udostępnianiu zdjęć oraz wideo, usług świadczenia transmisji na żywo oraz usług reklamowych świadczonych w ramach programów partnerskich.
Czy powstaje po stronie odbiorcy należności obowiązek podatkowy w zakresie tzw. „podatku u źródła”, a tym samym po stronie Wnioskodawcy obowiązek płatnika tego podatku w związku z zapłatą należności za usługi: A. dostępu do portalu, B. wynajmu pojazdów bezpośrednio od podmiotu w Belgii w biurze podmiotu, C. wynajmu pojazdów bezpośrednio od podmiotu w Belgii poprzez stronę internetową, D. wynajmu pojazdów
Uznanie sprzedaży Produktów za usługi elektroniczne oraz ustalenie miejsca opodatkowania świadczonych usług.
Uznanie sprzedaży Części Zregenerowanej za świadczenie usług, określenia momentu powstania obowiązku podatkowego, wykazania sprzedaży Części Zregenerowanej w JPK_V7M oraz ustalenie podstawy opodatkowania oraz uznania wpłat otrzymanych od Klienta za zaliczkę.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla usług nauczania w zakresie dziedziny anatomii świadczonych za pośrednictwem platformy internetowej.
Brak obowiązku naliczenia i zapłaty opłaty od środków spożywczych z tytułu prowadzonej sprzedaży napojów dokonywanej za pośrednictwem sklepu internetowego (poprzez zawieranie umów na odległość) na rzecz konsumentów.
W zakresie poboru podatku u źródła - udostępnienie cyfrowej powierzchni reklamowej platformy.
Pobór podatku u źródła - udostępnienie cyfrowej powierzchni reklamowej zasobów cyfrowych.
Opodatkowanie usług sprzedaży Wirtualnych Przedmiotów świadczonych za pośrednictwem portali za pomocą komunikacji elektronicznej.
Opisana działalność gospodarcza, spełnia warunki niezbędne dla uznania jej za działalność usługową z zakresie handlu. Wnioskodawca nabywa towary w celu ich dalszej odsprzedaży, co jest warunkiem uznania świadczonych przez Pana usług za usługi w zakresie handlu, zgodnie z art. 4 ust. 1 pkt 3 ustawy o zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, a rodzaj
Stawka ryczałtu dla usług polegających na pozycjonowaniu stron i sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 62.01.11.0.
Zakup przedmiotów wirtualnych (atrybutów postaci internetowych w grach sieciowych) od osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.
Zwolnienia od podatku VAT odsprzedaży usług medycznych – psychologii i psychoterapii.
Kwalifikacja wynagrodzenia związanego z wyświetleniami reklam w serwisie do odpowiedniego źródła przychodu.
Sprzedaż prac wytworzonych przez harcerzy nie stanowi odpłatnej dostawy towarów, wydatkowane środki ze sprzedaży ww. prac nie będą stanowić działalności gospodarczej oraz brak obowiązku wystawienia faktury.
Posiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce oraz rozliczenie podatku z tytułu nabywanych usług.
Możliwość rozliczenia broni, amunicji, sprzętu taktycznego i akcesoriów jako koszty uzyskania przychodu, przez prowadzącego zajęcia rekreacyjne na strzelnicy, prowadząc działalność internetową na portalach internetowych (np. platforma oraz innych portali internetowych) o tematyce, broni, amunicji, strzelnic, strzelectwa, użycia broni oraz odpowiednich zachowań z bronią i bezpieczeństwa oraz działalności
1. Czy prace rozwojowe w wymienionych projektach wyczerpują definicję działalności badawczo-rozwojowej o której mowa w art. 4a pkt 26 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i dają podatnikowi prawo do odliczenia poniesionych kosztów od podstawy opodatkowania zgodnie z art. 18d ust. 1 tej ustawy? 2. Czy koszty wynagrodzeń chorobowych oraz wynagrodzeń z tytułu urlopów oraz innych usprawiedliwionych
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy usług nauczania języków obcych w formie online oraz ustalenie miejsca opodatkowania świadczonych usług.
Ulga na ekspansję (wydatki na: influencerów, portale sprzedażowe, wynagrodzenie pracowników marketingu, nieobowiązkowe certyfikaty, produkcja próbek, linki sponsorowane, koszty uczestnictwa w targach, reklama)