Obowiązki płatnika w związku z opodatkowaniem Dopłat wyrównawczych związanych z wypłatą świadczenia z Umowy ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym.
Obowiązki płatnika z tytułu wypłat świadczeń z umów ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym na rzecz uposażonych.
Obowiązki płatnika z tytułu wypłat świadczeń z ubezpieczeniowego funduszu kapitałowego na rzecz uposażonych.
Wypłacone ubezpieczonemu środki z umowy ubezpieczeniowej – do wysokości uprzednio zapłaconych przez Spółkę składek - nie będą stanowić przychodu w rozumieniu art. 11 ust. 1 ww. ustawy, a w konsekwencji późniejsza wypłata środków zgromadzonych w Towarzystwie - poza dochodem, o którym mowa w art. 24 ust. 15 - nie spowoduje powstania przychodu w rozumieniu przepisów ustawy o PIT. Tym samym, Spółka nie
Możliwość zaliczenia przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych ze wszystkimi składkami opłacanymi za pracowników w ramach programu motywacyjnego w związku z zawarciem na ich rzecz umowy ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym.
Możliwość uznania za koszty uzyskania przychodu składki regularnej opłacanej od ubezpieczenia na życie wspólnika spółki jawnej.
Możliwość uznania za koszty uzyskania przychodu składki regularnej i dodatkowej opłacanych od ubezpieczenia na życie wspólnika spółki jawnej.
Stosowanie od 1 stycznia 2024 r. prawa do zwolnienia dochodów z tytułu udziału w funduszach kapitałowych wypłacanych podatnikowi na podstawie umów zawartych lub zapisów dokonanych przed 1 grudnia 2001 r.
Uzyskanie dochodów z tytułu odpłatnego zbycia papierów wartościowych oraz dochodów z udziału w funduszach kapitałowych opodatkowanych w Szwecji podlega wyłączeniu z opodatkowania ich w Polsce i dochody te nie są uwzględniane w podstawie wymiaru daniny solidarnościowej.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków na opłacanie składki ubezpieczeniowej z tytułu polisy ubezpieczenia na życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym, ponoszone przez Wnioskodawcę na rzecz zatrudnionych pracowników i zleceniobiorców, z którymi współpracuje
obowiązki płatnika w związku z opłaceniem przez pracodawcę (ubezpieczającego) na rzecz pracowników części składek inwestowanych w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe przed dokonaniem cesji praw i obowiązków wynikających z zawartej umowy ubezpieczenia
Dochód z polisy, o którym mowa w art. 24 ust. 15 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlegać będzie opodatkowaniu 19% zryczałtowanym podatkiem dochodowym, zgodnie z art. 30a ust. 1 pkt 5 tej ustawy. Obowiązek poboru tego podatku nie będzie ciążył jednak na Wnioskodawcy. Natomiast wypłacone ubezpieczonemu środki z umowy ubezpieczeniowej – do wysokości uprzednio zapłaconych przez Wnioskodawcę
W przedstawionym zdarzeniu przyszłym nie będzie miało zastosowania zwolnienie, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 4 ustawy. Sam wykup części lub całości polisy, poza dochodem, o którym mowa w art. 24 ust. 15 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, nie stanowi bowiem przychodu w rozumieniu przepisów ustawy. Wykup dotyczy bowiem środków, które podlegają opodatkowaniu (w wysokości zapłaconej składki
Obowiązki płatnika w związku z zawarciem na rzecz zleceniobiorców umowy ubezpieczenia
Czy wydatki ponoszone przez Spółkę na opłacanie całej składki ubezpieczeniowej z tytułu polisy dla pracownika będą stanowiły (proporcjonalnie, według udziału w zyskach i stratach Spółki) koszty uzyskania przychodu Wnioskodawcy?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej dodatkowych składek w ramach umów ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym zawartych na rzecz pracowników.
Obowiązki płatnika w związku z zawarciem na rzecz członków zarządu umowy indywidualnego ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów składek opłaconych przez Spółkę z tytułu umowy ubezpieczenia z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym zawartej na rzecz członków zarządu
Skutki podatkowe wypłaty środków pieniężnych z rachunku głównego oraz z rachunku IKE.
Czy w opisanym stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym, w przypadku wyjść kapitałowych, których Wnioskodawca dokonał zgodnie z Projektem POIG 3.1, w ramach kolejnych reinwestycji, tj. zbycia udziałów w spółkach inkubowanych, objętych wcześniej przez Wnioskodawcę ze środków otrzymanych przez Wnioskodawcę ze zbycia udziałów w innych spółkach inkubowanych lub udziału w zyskach spółek inkubowanych (m.in.
Koszty uzyskania przychodów w części dotyczącej możliwości zaliczenia do kosztów składki zapłaconej w 2018 roku, możliwości zaliczenia do kosztów składek zapłaconych od stycznia 2019 roku.
Czy dokonana przez Ubezpieczyciela wypłata dla Wnioskodawczyni, jako świadczenie wykupu, będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?