Moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzeń pracowników produkcyjnych oraz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej, z którymi zawarto umowy cywilnoprawne wraz narzutami w części finansowanej przez Wnioskodawcę
Od 1 stycznia 2017 r. regulamin pracy i wynagradzania oraz fundusz świadczeń socjalnych muszą tworzyć pracodawcy zatrudniający co najmniej 50 pracowników. Dotychczas obowiązek tworzenia tych regulaminów oraz prowadzenia zfśs mieli pracodawcy zatrudniający co najmniej 20 pracowników. To jedna z najważniejszych zmian, jakie wprowadziła ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego
Czy w opisanym stanie faktycznym Bank miał i ma prawo kwalifikować do kosztów uzyskania przychodów składnik wynagrodzenia wypłacanego pracownikom o nazwie świadczenia urlopowe?
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, iż w opisanej sytuacji nie występuje ona jako podatnik podatku VAT, w rozumieniu art. 15 ust. 1 i 2 ustawy VAT, i w konsekwencji: A) nie ma obowiązku opodatkowywać świadczeń przekazywanych osobom uprawnionym za częściową odpłatnością? B) nie przysługuje jej prawo do odliczenia kwoty podatku naliczonego przy nabyciu tych świadczeń?
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, iż w opisanej sytuacji nie występuje ona jako podatnik podatku VAT, w rozumieniu art. 15 ust. 1 i 2 ustawy VAT, i w konsekwencji: A) nie ma obowiązku opodatkowywać świadczeń przekazywanych osobom uprawnionym za częściową odpłatnością? B) nie przysługuje jej prawo do odliczenia kwoty podatku naliczonego przy nabyciu tych świadczeń?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych umorzenia pożyczki w związku ze śmiercią pożyczkobiorcy.
Opodatkowanie czynności nieodpłatnego przekazania towarów i usług na rzecz pracowników i ich rodzin w ramach zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.
Czy w związku z częściową odpłatnością pracowników za usługi takie jak: skierowania na wczasy, wycieczki, obozy, pobyty w sanatoriach, bilety wstępu na występy artystyczne i imprezy sportowo-rekreacyjne, które są nabywane ze środków ZFŚS, Wnioskodawca ma obowiązek opodatkowania tej czynności w części środków zwracanych przez pracowników na wyodrębnione konto ZFŚS czy też te usługi powinny być neutralne
Czy Spółka może zaliczyć w koszty uzyskania przychodu wypłatę świadczeń urlopowych?
Czy Bank postępuje słusznie traktując udzielanie pożyczek na cele mieszkaniowe ze środków ZFŚS jako usługę pośrednictwa finansowego zwolnioną od podatku VAT uwzględniając obroty z tego tytułu w deklaracji VAT-7 oraz w ustaleniu proporcji określonej według przepisów art. 90 ust. 2-8 ustawy o podatku od towarów i usług, tj. udziału obrotu z tytułu czynności, w związku którymi przysługuje prawo do obniżenia
Czy przekazanie pracownikom Spółki i członkom ich rodzin usług turystycznych za częściową odpłatnością, których zakup udokumentowany fakturąVAT - marża, został sfinansowany ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, podlega opodatkowaniu VAT?
Czy w deklaracji VAT-7 należy wykazywać odsetki od pożyczek z ZFŚS udzielanych pracownikomPKS?
Przedmiotem zapytania podatnika jest rozstrzygnięcie kwestii czy udzielanie pracownikom oprocentowanych pożyczek z ZFŚS stanowi usługę pośrednictwa finansowego i jest czynnością podlegającą ustawie o VAT, jeżeli tak, to jak ustalić obrót i podstawę opodatkowania - czy dla każdego pracownika należy wystawiać fakturę VAT oraz czy obrót zwolniony w tym przypadku należy ujmować w deklaracji VAT-7.
1. Czy wydanie pracownikom karnetów na usługi rekreacyjne (basen, jazda konna) finansowane z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?2. W jaki sposób powinien być rozliczony podatek naliczony w przypadku wykonywania czynności opodatkowanych i zwolnionych?