Opodatkowania dochodów ze sprzedaży nadwyżek roślin i ich części - działalność rolnicza.
Czy Transakcja sprzedaży Nieruchomości w zakresie Terenów Rolnych, które są wykorzystywane przez Dzierżawców do prowadzenia działalności rolniczej, objęta jest zwolnieniem z opodatkowania CIT na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 1 Ustawy o CIT?
Dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie wskazania czy sprzedaż Nieruchomości, dla których nie zostały wydane warunki zabudowy lub nie są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego wskazującym, że stanowią one teren budowlany, korzysta/będzie korzystać ze zwolnienia od podatku VAT oraz czy, zgodnie z art. 15 ust. 1 w zw. z ust. 2 ustawy, sprzedaż Nieruchomości, dla których zostaną
Skutki podatkowe sprzedaży roślin ozdobnych - działalność rolnicza.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla dzierżawy gruntów na cele rolnicze.
Opodatkowanie sprzedaży niezabudowanej działki oraz udokumentowania tej transakcji
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży udziału w działce niezabudowanej.
Czy w świetle art. 17 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT dochód uzyskany ze sprzedaży nieruchomości posiadanych przez Spółkę wchodzących w skład Gospodarstwa Rolnego B, tj. Fermy B, sklasyfikowanych w ewidencji gruntów i budynków jako grunty rolne zabudowane, grunty zadrzewione i zakrzewione na użytkach rolnych oraz jako grunty orne wraz z posadowionymi na nich budynkami będzie korzystała ze zwolnienia z opodatkowania
Ustalenie źródła przychodu, rozliczenia kosztów uzyskania przychodu, rozliczania straty i obowiązków ewidencyjnych z działalności polegającej na produkcji i sprzedaży wina.
Czy Wnioskodawca będzie kwalifikował przychody ze sprzedaży wina jako przychody z innych źródeł. Czy Wnioskodawca może zaliczyć wydatki związane z uprawą winorośli do kosztów uzyskania przychodów. Czy Wnioskodawca może zaliczyć wydatki związane z produkcją wina do kosztów uzyskania przychodów. Którą stawkę podatku zgodnie z art. 19 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych będzie płacił Wnioskodawca
Gmina nie będzie zobowiązana do odprowadzenia podatku VAT należnego od uzyskanej dotacji z NFOŚiGW. Gmina nie ma możliwości odliczenia podatku VAT w odniesieniu do wydatków związanych z realizacją Projektu.
Ustalenie źródła przychodu i rozliczenia kosztów uzyskania przychodu z działalności polegającej na produkcji i sprzedaży wina oraz sprzedaży sadzonek pochodzących z własnych upraw.
Określenie dla celów podatkowych czy uprawa trawy (w całości, ale i ciętej na wymiar) zalicza się do źródła przychodów na postawie art. 2 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. do działalności rolniczej.
Określenie dla celów podatkowych czy uprawa mikroroślin metodą hydroponiczną zalicza się do źródła przychodów na postawie art. 2 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. do działalności rolniczej.
Czy działalność w zakresie produkcji materiału szkółkarskiego drzewek i krzewów, plantacji choinek w gruncie na otwartej przestrzeni oraz uprawy polowej warzyw w gruncie uznać można za działalność rolniczą w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? Obowiązki wynikające z art. 24a ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Zwolnienie od podatku VAT jako rolnik ryczałtowy przy jednoczesnym świadczeniu usług leśnych jako czynny zarejestrowany podatnik podatku VAT. Brak prawa do korzystania ze zwolnienia od podatku VAT jako rolnik ryczałtowy dla świadczonych usług leśnych przy jednoczesnym realizowaniu dostaw produktów rolnych jako rolnik ryczałtowy zwolniony od podatku VAT.
Kwestia ustalenia czy sprzedaż zamrożonej we własnej profesjonalnej chłodni przez rolnika borówki amerykańskiej jest nadal sprzedażą produktu rolnego, nieprzetworzonego, pochodzącego z produkcji rolniczej określonej w art. 2 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Uznanie za podatnika podatku VAT z tytułu sprzedaży działki nr 1 oraz braku możliwości zastosowania zwolnienia z opodatkowania.