Podatek od towarów i usług w zakresie uznania transakcji dokonywanych pomiędzy koncernami paliwowymi a Spółką za czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur otrzymywanych od koncernów paliwowych w stanie prawnym obowiązującym do dnia 31 grudnia 2013 r. i od dnia 1 stycznia 2014 r.
1. Czy Wnioskodawczyni ma obowiązek wystawienia faktury VAT dla naliczenia podatku należnego i z jaką datą? 2. Kto ma być nabywcą na fakturze VAT, jako że pożyczkodawca nie chciał żadnej faktury?
Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do odprowadzenia podatku VAT od tej transakcji?
1. Czy sprzedaż użytkownikowi wieczystemu prawa własności nieruchomości, którą nabył już w roku 1996 powinna być traktowana jako dostawa towaru w rozumieniu ustawy o VAT? 2. Czy powinna zatem podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy wydanie przez Wnioskodawcę nagród rzeczowych zwycięzcom konkursów zgodnie z regulaminem, w ramach organizowanych przez niego akcji promocyjnych w imieniu i na rzecz Zleceniodawcy, w oparciu o zawierane umowy na działania promocyjne, stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w świetle art. 7 ust. 2 ustawy VAT?
Czy przy wystawieniu refaktury ww. kosztów na rzecz kontrahenta hiszpańskiego, Spółka poprawnie naliczyła podatek VAT? Zgodnie z art. 28b ustawy o podatku od towarów i usług, miejscem świadczenia usług w przypadku świadczenia usług na rzecz podatnika jest miejsce, w którym podatnik będący usługobiorcą posiada siedzibę lub stałe miejsce zamieszkania, z zastrzeżeniem ust. 2-4 oraz art. 28e, art. 28f,
W którym momencie, na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, Spółka powinna rozpoznać przychód z tytułu dostawy towarów dokonanej na terytorium USA?
Czy Spółka właściwie stosuje stawkę VAT 0% stosując art. 83 ust. 1 pkt 24 w związku z art. 83 ust. 9 ustawy o VAT?
Czy opłaty roczne za prawo wieczystego użytkowania gruntu powstałe z mocy decyzji administracyjnej winny być opodatkowane podatkiem VAT ? Zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy o podatku VAT przez odpłatne świadczenie usług (podlegające opodatkowaniu) rozumie się każde świadczenie na rzecz osoby fizycznej, osoby prawnej lub jednostki nieposiadającej osobowości prawnej, które nie stanowi dostawy towarów w rozumieniu
Spółka pyta czy może uznać i rozliczyć sprzedaż towarów handlowych w ramach transakcji trójstronnej jako dostawę wewnątrzwspólnotową i zastosować stawkę podatku VAT 0% ?
Czy Podatnik mia prawo wystawić fakturę bez podatku VAT na kontrahenta niemieckiego, wskazując go jako podatnika podatku od wartości dodanej?
Czy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego w przypadku otrzymania faktury za usługę transportową, która nie została faktycznie wykonana?
Czy kara umowna za nieterminową dostawę towaru jest kosztem uzyskania przychodu w świetle art. 15 ust. 1 i art. 16 ust. 1 pkt 22 ustawy z dnia 15.02.1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 ze zm.)?