W zakresie skutków podatkowych wniesienia dopłat do spółki kapitałowej.
Czy dopłata wniesiona przez akcjonariusza (pokryta w drodze potrącenia wzajemnych zobowiązań) celem zasilenia kapitału zapasowego, zgodnie z art. 12 ust. 4 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, nie będzie stanowić przychodu Spółki.
W zakresie w zakresie ustalenia, czy dopłaty otrzymane przez Wnioskodawcę będą stanowiły dla niego przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu z tytułu wniesienia dopłat do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
Czy zwrot uprzednio wniesionych do Spółki dopłat należy traktować jako koszty nie stanowiące kosztów uzyskania przychodu?
Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów odsetki i prowizje od kredytu zaciągniętego na zwrot dopłat oraz ujemne różnice kursowe związane z tym kredytem?
Czy ewentualnie naliczone i wypłacone odsetki będą dla Spółki kosztem uzyskania przychodu?
Wątpliwości Podatnika budzi, czy w związku ze zwrotem dopłat Spółka P powinna zaliczyć zwrócone dopłaty do przychodów w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy podwyższenie kapitału zakładowego w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością poprzez dopłaty wspólników stanowi dla spółki przychód lub dochód z udziału w zyskach osób prawnych?
Czy podstawę opodatkowania w podatku od czynności cywilnoprawnych w przypadku dokonania dopłat do kapitału stanowi wartość dokonanych dopłat?
Czy dopłata do utworzonego kapitału rezerwowego wnoszona do spółki z o.o. przez jej udziałowca w 2005 r. jest przychodem w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?