Możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej w sytuacji wydatkowania całości środków pozyskanych ze sprzedaży kawalerek na nabycie gruntu pod budowę budynku mieszkalnego w terminie 3 lat od końca roku podatkowego, w którym nastąpiło ich zbycie, na którym znajduje się budynek letniskowy.
Skutki podatkowe nabycia udziałów w pierwszym lokalu w sytuacji posiadania działki z domem letniskowym.
Możliwość odliczenia instalacji termomodernizacyjnej w ramach ulgi termomodernizacyjnej.
Własnością Wnioskodawczyni jest wyłącznie budynek, w którym nie można zaspokajać potrzeb mieszkaniowych, bo jest on tylko do wykorzystania latem – zatem możliwe było zastosowanie zwolnienia z art. 9 pkt 17 uPCC.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - przychód uzyskany ze sprzedaży własnościowego mieszkania wydatkowany na własne cele mieszkaniowe, tj. na kupno i rozbudowę domu letniskowego całorocznego.
Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej w domku letniskowym, wykorzystywanym tylko do celów wypoczynkowych/rekreacyjnych.
1. Czy może Pani skorzystać z tzw. ulgi termomodernizacyjnej i odliczyć wydatki poniesione na instalację fotowoltaiczną od podatku dochodowego? 2. W jaki sposób dokona Pani odliczenia, jeżeli Pani wkład to 8 000 zł, a 20 000 to kredyt na okres 3 lat?
Wnioskodawcy przysługuje prawo odliczenia w rozliczeniu rocznym składanym za 2020 r., w ramach ulgi termomodernizacyjnej wskazanej w art. 26h ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, do wysokości limitu, tj. 53 000 zł, wydatków poniesionych w 2020 r. na modernizację ogrzewania polegającą na likwidacji pieca węglowego wraz z ogrzewaczem wody, i montażu pompy ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej
w zakresie zastosowania zwolnienia z podatku VAT do sprzedaży nieruchomości zabudowanej
Czy będąc opodatkowanym w formie karty podatkowej można korzystać z usług specjalistycznych sprzątanie domków, pranie pościeli?
Przychody uzyskane z najmu drewnianych domków letniskowych na okres krótkotrwały (PKWiU 55.20.19.0), jako przychody ze świadczenia usług wymienionych w art. 12 ust. 1 pkt 2 lit. d) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, winny podlegać opodatkowaniu 17% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Czy w związku ze sprzedażą nieruchomości, składającej się m.in. z przystosowanego do całorocznego zamieszkania domku letniskowego (w którym jest zameldowana na stałe), Wnioskodawczyni będzie mogła skorzystać z tzw. ulgi meldunkowej?
Czy stawka ryczałtu 8,5% jest właściwą stawką podatkową w odniesieniu do dochodów, jakie Wnioskodawczyni uzyskała w 2009 r. z wynajmu domku letniskowego, zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. a) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne?
Czy prawidłowo, jako wykonawca robót, słusznie chce Wnioskodawca zastosować stawkę 7% VAT na roboty budowlano - montażowe tego budynku?
Czy roboty budowlane polegające na budowie ww. budynku podlegają opodatkowaniu według stawki 7%?
Czy jeżeli w 2008 r. Wnioskodawczyni dokona odbioru technicznego postawionego domu i uzyska pozwolenie na użytkowanie budynku nabędzie prawo do skorzystania z odliczeń wydatków poniesionych na spłatę odsetek od kredytu udzielonego na sfinansowanie inwestycji mającej na celu zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych ?
Dotyczy kwestii wydatkowania zgromadzonych w kasie mieszkaniowej oszczędności na przeprowadzenie prac remontowych w budynku mieszkalnym letniskowym.
Czy podatnikowi realizującemu inwestycję, zgodnie z przepisami prawa budowlanego, mającą na celu zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych podatnika i członków jego rodziny, polegającą na budowie budynku mieszkalnego rekreacyjnego całorocznego wypoczynku, w którym zamierza on wraz z rodziną zamieszkać na stałe i będzie tam zameldowany, (na sfinansowanie której zostanie udzielony kredyt z banku przez
pkt 4) jak należy rozliczać imprezę turystyczną, w której oprócz usług obcych nabytych dla bezpośredniej korzyści klienta, świadczone są usługi własne, pkt 4 a) czy należy wystawić jedną zbiorczą fakturę na całą wartość imprezy, czy też oddzielnie na usługi własne i obce, pkt 6) jak należy opodatkować usługę polegającą na odsprzedaniu zakwaterowania w domkach letniskowych, nabytą od jej organizatora