ciągnik rolniczy
Interpretacja
12.08.2022 Podatki

Sprzedaż ciągnika rolniczego nie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych w związku z objęciem jej zwolnieniem z opodatkowania podatkiem od towarów i usług. Nie ciążył więc na Panu obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
29.04.2021 Podatki

Czy Wnioskodawca powinien zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnej?

Interpretacja
20.05.2020 Podatki

Mając na uwadze treść wniosku oraz przytoczone przepisy jeżeli istotnie sprzedający z tytułu omawianej transakcji jest zwolniony z podatku od towarów i usług (co nie jest przedmiotem rozstrzygnięcia w niniejszej interpretacji, gdyż dotyczy ona zgodnie z wnioskiem tylko podatku od czynności cywilnoprawnych), to transakcja nabycia ciągnika rolniczego nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych

Interpretacja
10.10.2018 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku zwrotu do urzędu skarbowego odliczonego podatku z tytułu nabycia ciągnika rolniczego.

Interpretacja
22.09.2017 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku wystawiania faktur z zastosowaniem mechanizmu odwrotnego obciążenia lub z doliczoną stawką podatku.

Interpretacja
19.09.2012 Podatki

Umowy kupna-sprzedaży samochodów, ciągników, części zamiennych o wartości przekraczającej 1.000 zł od osób fizycznych podlegają podatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych zgodnie z art. 1 ust. 1 lit. a ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. W związku z powyższym, stosownie do art. 10 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych - od tej czynności Wnioskodawczyni winna, bez

Interpretacja
07.03.2012 Podatki

Jaka jest prawidłowa stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w latach 2009 2011 w zakresie usługi transportowej, wykonywanej za pomocą ciągnika rolniczego z jedną przyczepą o ładowności 3,5 tony?

Interpretacja
20.01.2009 Podatki

Maszyny i urządzenia, tj. pilarki, kosa spalinowa oraz ciągnik rolniczy, nie są zaliczane do samochodów osobowych ani innych pojazdów samochodowych, dlatego też, ograniczenia zawarte w art. 88 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku od towarów i usług nie mają zastosowania do przedmiotowych maszyn i urządzeń.