Możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ustawy o podatku od towarów i usług
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
Czy w przedstawionym powyżej stanie faktycznym opłaty związane z odbywaniem aplikacji radcowskiej, tj. oplata roczna za aplikację radcowską oraz miesięczne składki członkowskie z tytułu przynależności do samorządu radców prawnych mogą stanowić koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 22 ust. 1 Ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2012
Czy na gruncie obowiązujących obecnie przepisów Ustawy CIT, z uwzględnieniem powołanej regulacji art. 52 Prawa farmaceutycznego wszystkie wydatki ponoszone przez Spółkę w związku z działalnością reklamową produktów leczniczych (które następnie są podstawą do wystawienia faktury za usługi reklamowe) są kosztem uzyskania przychodów w pełnej wysokości?
Jak prawidłowo należy rozliczyć zawarte przez podatnika umowy zlecenia dotyczące nadzoru inwestorskiego oraz jaka data będzie w opisanym stanie faktycznym dniem rozpoczęcia wykonywania opisanych czynności?
Czy jako kierowca - podatnik prowadzący działalność gospodarczą postępuję prawidłowo zaliczając w ciężar kosztów kwotę odpowiadającą równowartości diet w wysokości określonej odrębnymi przepisami dla pracowników? FSK 2175/04, wyrok zwykłego składu NSA PB2/005-SIP-131/06, decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Podatnik prowadzi działalność w zakresie świadczenia usług kierowania obcym pojazdem. Pytanie dotyczy możliwości zaliczania w koszty uzyskania przychodów wydatków z tytułu diet przedsiębiorcy z tytułu świadczenia usług transportowych za granicą.
Czy w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, której przedmiotem jest świadczenie usług kierowcy przysługuje prawo zaliczania diet, ryczałtów, kosztów wyżywienia i noclegów w koszty uzyskania przychodu oraz czym należy powyższe wydatki udokumentować?
Czy podatnik prowadzący działalność gospodarczą w zakresie usług transportowych może zaliczyć w koszty uzyskania przychodów wartość diet z tytułu zagranicznych podróży służbowych?
dotyczy zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tyt. podróży związanych ze świadczeniem usług kierowania pojazdem samochodowym
Czy świadcząc usługi transportu towarów pojazdami należącymi do zleceniodawców (różne podmioty gospodarcze) mogę opłacać zryczałtowany podatek dochodowy przewidziany dla usług transportowych, czyli 8,5 % od uzyskanego przychodu?
Czy podatnikowi świadczącemu usługi kierowcy w ramach działalności gospodarczej poza siedzibą firmy przysługuje prawo do zaliczania w koszty uzyskania przychodów równowartości diet z tytułu podróży służbowych?
Czy w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej równolegle w Polsce i w Niemczech podatnik będzie miał prawo wyboru kraju opodatkowania dochodów uzyskanych z filii położonej w Niemczech?
Dotyczy zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych.
Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki poniesione w czasie podróży służbowych odbytych w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą w zakresie usług transportowych oraz szkoleń, a także na jakiej podstawie (rachunki, faktury, ryczałty) wydatki te mają być zaliczane w koszty działalności?