Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży Nieruchomości oraz udokumentowanie transakcji fakturą.
Możliwość i moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłaty za odstąpienie od przedwstępnej umowy sprzedaży.
Skutki podatkowe sprzedaży prawa wieczystego użytkowania gruntu i własności naniesień
Skutki podatkowe sprzedaży prawa użytkowania wieczystego Działek, własności Budynku oraz Lokalu.
Skutki podatkowe sprzedaży prawa wieczystego użytkowania wraz z naniesieniami.
Czy poniesiony wydatek w kwocie netto (...) zł za wykonanie prac na przyłączenie budynku usługowo biurowego do miejskiej sieci ciepłowniczej, które służy do dostawy energii cieplnej w wynajmowanych lokalach usługowo-biurowych można zaliczyć bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów, a nie poprzez odpisy amortyzacyjne środka trwałego?
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług transakcji zbycia w drodze egzekucji komorniczej prawa użytkowania wieczystego działek nr 1 i nr 2 oraz prawa własności położonych na działce nr 3 budynków wraz z prawem użytkowania wieczystego tej działki i prawa własności położonych na działkach nr 1, nr 2 i 3 urządzeń budowlanych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od przyjętych do używania inwestycji w obcym środku trwałym oraz możliwość uznania poniesionych nakładów inwestycyjnych za koszty pośrednie.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości oraz możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania dla sprzedaży nieruchomości zabudowanej zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Opodatkowanie czynności odpłatnego udostępniania powierzchni Budynku na rzecz Najemców oraz prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją Inwestycji.
Sprzedaż nieruchomości wykorzystywanej w działalności gospodarczej.
Brak opodatkowania przekazania nieruchomości z działalności gospodarczej spółki jawnej do majątku osobistego wspólników.
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w prawie wieczystego użytkowania gruntu oraz udziału w prawie własności budynków wraz z wybudowanym przez dzierżawcę na tym gruncie budynkiem handlowo-usługowym
Czy stawka amortyzacji w wysokości 10% jest stawką prawidłowo ustaloną?
Czy sprzedaż ww. nieruchomości podlega podatkowi od towarów i usług i w jakiej stawce?
Jak należy ustalić wartość początkową i odpisy amortyzacyjne budynku handlowo-usługowego w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, a także jak należy ustalać wartość odpisów amortyzacyjnych stanowiących koszty uzyskania przychodów i ujmowanych w podatkowej księdze przychodów i rozchodów?
Czy Wnioskodawca może skorzystać z ulgi podatkowej, określonej w art. 26b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy, po wniesieniu budynków i budowli do spółki komandytowej, wprowadzając środki trwałe do ewidencji spółki komandytowej, można ustalić indywidualną stawkę amortyzacyjną dla budynków i budowli - traktując budynki i budowle, które były wykorzystywane przez Spółkę ponad 60 miesięcy jako środki trwałe używane?Jeśli odpowiedź na pytanie nr 1 będzie pozytywna Spółka prosi o informację, czy można budynek
Stawka podatku na roboty budowlane wykonywane w budynku mieszkalno-usługowym o symbolu PKOB 111.
Wystawianie faktur na nazwisko inwestora w odniesieniu do całości robót budowlanych w budynku mieszkalno-usługowym.
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej świadczę usługi polegające na zakładaniu trawników, sadzeniu krzewów, roślin ozdobnych oraz ich pielęgnacji wokół: istniejących już i nowopowstających budynków mieszkalnych, szkół, banków, stacji paliw i zakładów pracy. Czy poprawne jest zastosowanie 3% stawki podatku VAT, która to wynika z załącznika nr 6 ustawy o VAT ?
Czy istnieje obowiązek opodatkowania podatkiem VAT otrzymanej kwoty zadatku oraz jaką stawką VAT należy zastosować w przypadku obowiązku wystawienia faktury VAT na kwotę zadatku?