Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży prawa własności zabudowanej działki o numerze 1 oraz opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży niezabudowanej nieruchomości składającej się z działek nr 2 i 3, bez uwzględnienia zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy.
Uznania, że Transakcja, polegająca na sprzedaży przez Sprzedającego na Państwa rzecz (i) prawa użytkowania wieczystego Działki A i Działki B, (ii) udziałów w prawie użytkowania wieczystego Działki C, Działki D, Działki E, Działki F, Działki G, Działki H, Działki L, Działki I, Działki J i Działki K, (iii) prawa własności Budynku oraz Budowli 1 i (iv) udziałów we współwłasności Budowli 2, będzie podlegała
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego, a także zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w przypadku wystąpienia takiej nadwyżki.
Umowa (czynność) zamiany, w ramach której osoby z I grupy podatkowej zamieniają prawo własności lokalu mieszkalnego na prawo własności nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym oraz budynkiem niemieszkalnym – nie wypełniła w całości warunków zwolnienia z art. 9 pkt 5 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Skoro przedmiotem umowy zamiany będzie również udział w budynku niemieszkalnym (garaż), to umowa zamiany nie będzie zwolniona od PCC na podstawie art. 9 pkt 5 ustawy.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości oraz prawo do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony lub zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym, w związku z nabyciem Nieruchomości
Opodatkowanie przychodów z robót budowlanych związanych z budową budynków/lokali sklasyfikowanych w Sekcji F, Dziale 41, wg PKWiU 41.00.11.0, PKWiU 41.00.12. 5,5% stawką ryczałtu.
Zamiana między córką a matką udziału w działce zabudowanej budynkami mieszkalnymi oraz budynkami niemieszkalnymi (garażami) na lokal mieszkalny stanowiący odrębną nieruchomość nie podlega zwolnieniu, gdyż budynki niemieszkalne (garaże) nie wypełniają treści przepisu art. 9 pkt 5.
Czy umowa zamiany udziału w budynku mieszkalnym położonym na nieruchomości gruntowej oraz lokali mieszkalnych i niemieszkalnych pomiędzy rodzeństwem będzie zwolniona z podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 5 ustawy o PCC?
Czy umowa zamiany udziału w budynku mieszkalnym położonym na nieruchomości gruntowej oraz lokali mieszkalnych i niemieszkalnych pomiędzy rodzeństwem będzie zwolniona z podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 5 ustawy o PCC?
W zakresie ustalenia skutków podatkowych wykonanych robót modernizacyjno-remontowych oraz możliwości skorzystania z tzw. ulgi na zabytki, o której mowa w art. 26hb ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
uznania Wnioskodawcy za podatnika w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy, a czynność sprzedaży prawa użytkowania wieczystego działek i prawa własności budynku posadowionego na jednej z nich za dostawę towarów podlegającą opodatkowaniu na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 w związku z art. 7 ust. 1 ustawy, braku zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży Działki A, braku zwolnienia z opodatkowania podatkiem
Możliwość opodatkowania usług budowlanych usługi wyłączone 41.00.20.0, 41.00.10.0
W zakresie uznania za dostawę towarów wydania budynku oraz dwóch gruntów, na których jest on posadowiony, na podstawie umowy spółce komandytowej, w celu używania i obierania pożytków przez tę Spółkę.
Czy kosztem uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia udziału będą wydatki na nabycie udziału oraz na ulepszenie budynku, pomniejszone o sumę dokonanych odpisów amortyzacyjnych, stosownie do treści art. 23 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
stawka podatku VAT dla usług przebudowy istniejącego budynku mieszkalnego jednorodzinnego (leśniczówki) na mieszkalny z kancelarią leśnictwa
stawka podatku VAT dla kompleksowej czynności sprzedaży i montażu rolet, żaluzji i moskitier montowanych wewnątrz obiektów budowlanych
w zakresie możliwości zastosowania stawki 10% do amortyzacji ulepszonego środka trwałego
Jak należy ustalić wartość początkową i odpisy amortyzacyjne budynku handlowo-usługowego w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, a także jak należy ustalać wartość odpisów amortyzacyjnych stanowiących koszty uzyskania przychodów i ujmowanych w podatkowej księdze przychodów i rozchodów?
stawka podatku VAT dla usług montażu markiz w budownictwie mieszkaniowym
Czy po sprzedaży całej nieruchomości powstanie obowiązek uiszczenia podatku dochodowego?Czy można przed upływem 5 lat kalendarzowych sporządzić przed sprzedażą umowę przedwstępną, czy nie będzie taka umowa zakłócała 5 letniego okresu, po upływie którego nieruchomość będzie obojętna podatkowo?