Obowiązki podatkowe, jakie ciążą na wnioskodawcy w związku z opłacaniem za uczestników kosztów szkoleń zawodowych, studiów podyplomowych oraz pakietu prozdrowotnego w ramach projektu pilotażowego.
Zwolnienie z opodatkowania stypendium aktywizacyjnego przyznawanego osobom bezrobotnym i poszukującym pracy.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania dla otrzymanego dofinansowania z Urzędu Pracy oraz możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków sfinansowanych z dotacji wraz z określeniem sposobu ich ujęcia w podatkowej księdze przychodów i rozchodów.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zakup wyposażenia (tj. składniki majątkowe, które nie zostały zaliczone do środków trwałych ani wartości niematerialnych i prawnych) mającego związek przyczynowo-skutkowy z prowadzoną działalnością gospodarczą, sfinansowane z przyznanej dotacji z Urzędu Pracy.
Ustalenie czy zgodnie z opisanym we wniosku stanem faktycznym Wnioskodawca ma prawo do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek kapitałowych na gruncie art. 28j ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1800) od 1 stycznia 2023 r.
Zwolnienie od podatku VAT czynności dodatkowych, w tym m.in. konsultacji ze specjalistami, doradztwa zawodowego, udzielania osobom bezrobotnym wsparcia w poszukiwaniu zatrudnienia.
Świadczone przez Wnioskodawcę w ramach Projektu usługi szkoleniowe w zakresie aktywizacji osób bezrobotnych, podlegają zwolnieniu od podatku VAT jako usługi szkoleniowe w zakresie kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego. Natomiast czynności dodatkowe w tym m.in. konsultacje ze specjalistami, doradztwo zawodowe, czy też udzielanie bezrobotnym wsparcia w poszukiwaniu zatrudnienia a następnie
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Szkolenia BHP, PPOŻ i pierwszej pomocy na rzecz pracowników, druhów OSP, bezrobotnych i uczniów świadczone przez Wnioskodawcę (oraz przez inne osoby i firmy w sytuacji, gdy Wnioskodawca tylko organizuje te szkolenia)
Świadczone przez Wnioskodawcę w ramach pierwszego i drugiego etapu realizacji Projektu czynności w postaci usług szkoleniowych w zakresie aktywizacji osób bezrobotnych, podlegają zwolnieniu od podatku VAT jako usługi szkoleniowe w zakresie kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego. Natomiast czynności wykonywane po zakończonym kursie/szkoleniu, tj. udzielania bezrobotnym wsparcia przygotowanego
Zawarłem umowę zlecenia z osobą, która jest zarejestrowana jako bezrobotna. Zapomniałem jednak zgłosić to w urzędzie pracy. Czy coś mi w związku z tym grozi, jeżeli umowa ta trwała tylko 3 dni?
Wiem, że od 1 stycznia 2006 r. zmieniły się zasady zatrudniania pomocy domowych. Czy osoba ta, oprócz wykonywania pracy w moim domu może być zobowiązana również do sprzątania sklepu, który prowadzę z mężem w znajdującej się koło naszego domu przybudówce?
Chciałbym zawrzeć umowę o dzieło z bezrobotnym (bez prawa do zasiłku). Czy w związku z tym, że przychód z tej umowy nie podlega składkom na ubezpieczenia społeczne i tym samym osoba ta nie będzie miała ubezpieczenia zdrowotnego, urząd pracy nadal będzie za nią opłacał składki na to ubezpieczenie? Osoba ta nie jest ubezpieczona z innego tytułu.
Dowiedziałem się, że zawierając umowę zlecenia powinienem uzyskać z urzędu pracy zaświadczenie o tym, że zleceniobiorca jest osobą bezrobotną. Czy to prawda i czy to zleceniobiorca powinien sam dostarczyć takie zaświadczenie?