Dotyczy ustalenia, czy przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych należy interpretować w ten sposób, że Bank jest uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych w związku ze sfinansowaniem udziału członków RN Banku w Szkoleniach.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez Bank na szkolenia Rady Nadzorczej.
Możliwość uznania za darowiznę środków przekazanych na rzecz Fundacji.
Czy posiadanie przez Wnioskodawcę udziałów członkowskich w Banku Spółdzielczym, wyłącza – w świetle art. 28j ust. 1 pkt 5 ustawy o CIT- możliwość korzystania z opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek (tzw. CIT estoński)?
Czy fakt posiadania przez Wnioskodawcę udziałów członkowskich w Banku Spółdzielczym, wyłącza - świetle art. 28j ust. 1 pkt 5 u.p.d.o.p - możliwość korzystania przez niego z opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym okoliczność, że Wnioskodawca posiada Udziały członkowskie w Banku Spółdzielczym nie stanowi jednej z przesłanek negatywnych, o których mowa w art. 28j ust. 1 pkt 5 ustawy o CIT, a tym samym Spółka jest uprawniona do skorzystania z opodatkowania Estońskim CIT.
Czy podział zysku netto wypracowanego przez Bank w 2006 r., dokonany przez Zebranie Przedstawicieli w 2007 r., spowoduje zwiększenie funduszy własnych banku na dzień 31.12.2006 r., a zatem czy zwiększenie funduszy własnych banku w wyniku operacji gospodarczej dokonanej w 2007 r. winno być dokonane na 31.12.2006 r., gdy na ten dzień nie jest znany podział zysku.Czy podstawą dla wyliczenia funduszy własnych
59499, 90321, 99086 Dotyczy możliwości zmniejszenia należnego podatku dochodowego od osób prawnych za 2005r. o ulgę podatkową z tytułu pomocy de minimis określoną w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 14.12.2004r.