Możliwość opodatkowania dochodów osiąganych uzyskanych z tytułu pracy wykonywanej na jachcie przeznaczonym do organizacji rejsów o charakterze rekreacyjnym, zastosowania zwolnienia przedmiotowego oraz możliwości odliczenia podatku i składek zdrowotnych zapłaconych w Holandii.
Opodatkowanie dochodów uzyskanych w Turcji i Stanach Zjednoczonych Ameryki oraz możliwość zastosowania ulgi abolicyjnej.
w zakresie ustalenia: - czy różnice kursowe związane z frachtem stanowią przychody, bądź też koszty uzyskania przychodów, o których mowa w art. 15a ust. 2 pkt 1 i art. 15a ust. 3 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych; - czy zrealizowane różnice kursowe na rachunkach bankowych stanowią przychody, bądź też koszty uzyskania przychodów, o których mowa w art. 15a ust. 2 pkt 3 i art. 15a ust
Opodatkowanie odszkodowania za wypadek otrzymany od greckiego armatora z tytułu ubezpieczenia armatorskiego.
Czy w związku z opisanym stanem faktycznym najem nabrzeża wyładunkowego na rzecz armatora morskiego podlega stawce podatku 0%?
Zważywszy, iż Spółka kwalifikuje się jako armator na podstawie art. 2 pkt 3 lit. a tiret trzecie ustawy o podatku tonażowym (to jest z uwagi na zawartą umowę o zarządzanie), to czy opodatkowaniu tym podatkiem podlegają przychody uzyskiwane przez Spółkę z następujących działalności wymienionych w art. 3 ust. 1 i 2 ww. ustawy, wykonywanych z wykorzystaniem statków, z których dochód jest objęty podatkiem
Czy prawidłowo stosowana jest stawka 0% w fakturach wystawianych po wykonaniu wyżej opisanej obszernie usługi, w oparciu o przepis: 1. art. 83 ust. 1 pkt 3 ustawy, który dotyczy dostawy części do środków transportu morskiego i rybołówstwa morskiego o symbolu PKWiU 35.11.24, PKWiU 35.11.31, PKWiU 35.11.32 - gdy częściami załadowywanymi i wyładowywanymi są bloki kadłubowe tych statków? 2. art. 83 ust
Czy w związku z tym, że obie operacje stanowią integralną część wewnątrzwspólnotowej usługi transportu towarów możliwe jest stosowanie obniżonej stawki przy obydwu operacjach?
Czy w przypadku zajścia zdarzenia przyszłego polegającego na zatrudnieniu na statku morskim zarządzanym faktycznie (eksploatowanym) przez amerykańską spółkę, dochody osiągane z tego tytułu podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych w Polsce?
Czy wykonując usługi poza terytorium RP w zakresie remontu, przebudowy oraz konserwacji statków wyłącznie na rzecz jednego podmiotu gospodarczego, tj. armatora szwedzkiego, uzyskane przychody z tego rodzaju działalności można opodatkować zryczałtowanym podatkiem dochodowym wg stawki 8,5%?