Ustalenie, czy przedstawione we wniosku okoliczności powstania ubytków w trakcie produkcji napoju o zawartości alkoholu 4,6%, można uznać za zdarzenie losowe lub siłę wyższą skutkujące prawem do zwolnienia od akcyzy na podstawie art. 30 ust. 3 ustawy o podatku akcyzowym.
Obowiązki podatkowe z tytułu utylizacji odpadu; możliwość przemieszczenia wyrobów akcyzowch między własnymi zakładami.
Opodatkowanie podatkiem akcyzowym utylizacji (zniszczenia) alkoholu etylowego.
Zakres wniosku w zakresie uznania Wnioskodawcy za podatnika; obowiązków formalnych związanych z kontrolą nad przemieszczeniem, magazynowaniem, obrotem i zużyciem alkoholu etylowego skażonego, nabywanego wewnątrzwspólnotowo; utraty prawa do zwolnienia od akcyzy w przypadku niedopełnienia obowiązków formalnych; obowiązku dokumentowania nabycia wewnątrzwspólnotowego uproszczonym dokumentem towarzyszącym
zwolnienie z akcyzy alkoholu etylowego oraz obowiązek stosowania norm jego zużycia
Brak zwolnienia od akcyzy alkoholu etylowego przeznaczonego do serwisu, konserwacji i napraw silników statków powietrznych.
Zwolnienie od akcyzy alkoholu etylowego zużywanego jako próbki do analiz i niezbędnych prób produkcyjnych.
Zwolnienie od akcyzy alkoholu etylowego, nabywanego ze składu podatkowego przez Wnioskodawcę i wykorzystywanego do produkcji artykułów spożywczych zawierających oraz niezawierających alkoholu, a także uznanie prawidłowości prowadzonej ewidencji tego alkoholu.
rozliczanie ubytków alkoholu etylowego powstałych w produkcji wódek kolorowych w składzie podatkowym
uregulowania dotyczące transportu w cysternach kolejowych alkoholu etylowego (liczenia dnia wysłania i przyjęcia za dzień przewozu dla celów obliczenia maksymalnych norm ubytków)
Naczelnik urzędu celnego, działając na wniosek ustala lub z urzędu może ustalić, po przeprowadzonym postępowaniu, w drodze decyzji, wysokość norm dopuszczalnych ubytków wyrobów akcyzowych przy maderyzacji alkoholu etylowego w innych naczyniach niż wskazane w rozporządzeniu naczynia metalowe lub kamionkowe, np. w beczkach dębowych.
Zwolnienie alkoholu etylowego skażonego zużywanego do produkcji kosmetyków oraz zwolnienia ubytków tego alkoholu.
Czy w oparciu o rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 23 sierpnia 2010 r. (Dz. U. 159 poz. 1070) § 15 pkt 1 zakup zlewek alkoholu etylowego z urzędów celnych lub skarbowych pochodzących z przepadku, a przeznaczony do skażenia całkowitego w składzie podatkowym będzie zwolniony z podatku akcyzowego?