Likwidacja środka trwałego
Interpretacja
17.06.2024 Podatki

1. Czy wartość niezamortyzowanej na dzień 31 grudnia 2023 r. części środków trwałych opisanych w stanie faktycznym, która uległa likwidacji w rezultacie przebudowy, może zostać jednorazowo rozpoznana jako koszt uzyskania przychodów w miesiącu likwidacji? 2. Czy nowe części placów (…) które powstały, w rezultacie przebudowy placów (…) powinny stanowić odrębne środki trwałe podlegające amortyzacji?

Interpretacja
04.04.2016 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych: przeniesienia własności środka trwałego ze względu na jego przestarzałość, dokonanego przed upływem 5 lat od dnia wprowadzenia danego środka trwałego do ewidencji środków trwałych, wynajęcia środka trwałego, z którym były związane wydatki inwestycyjne poniesione na terenie SSE oraz likwidacji środka trwałego, z którym były związane

Interpretacja
03.08.2015 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty odpowiadającej wartości początkowej maszyn, pomniejszonej o faktycznie dokonane od tych środków trwałych odpisy amortyzacyjne.

Interpretacja
03.11.2014 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej wartości początkowej środków trwałych podlegających likwidacji.

Interpretacja
28.10.2014 Podatki

Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego, w związku z planowaną likwidacją inwestycji w obcym środku trwałym Wnioskodawca jako wspólnik spółki jawnej (uprawniony do 50% udziału w zyskach i stratach tej spółki) może zaliczyć do swoich kosztów uzyskania przychodów, 50% strat odpowiadających niezamortyzowanej wartości początkowej inwestycji w obcym środku trwałym?

Interpretacja
29.08.2013 Podatki

Czy przytoczone fakty są wystarczające do zakwalifikowania wartości nieumorzonych maszyn do kosztów uzyskania przychodów w grudniu 2012 r.?

Interpretacja
02.07.2013 Podatki

1. Czy likwidacja środków trwałych (tj. maszyn - piły do metalu oraz prasy hydraulicznej), których wartość została zaliczona do wydatków inwestycyjnych, przed upływem pięciu lat od daty wprowadzenia ich do ewidencji środków trwałych, będzie skutkowała koniecznością pomniejszenia wielkości poniesionych wydatków inwestycyjnych o wartość zlikwidowanych maszyn, a w konsekwencji wpłynie na wielkość zwolnienia

Interpretacja
02.05.2013 Podatki

Czy likwidacja środków trwałych wpłynie na wysokość zwolnienia podatkowego z podatku dochodowego od osób prawnych, z którego korzysta Spółka?

Interpretacja
15.01.2013 Podatki

Czy straty z tytułu niezamortyzowanej części inwestycji w obcym środku trwałym będą dla Spółki kosztami uzyskania przychodów?

Interpretacja
27.11.2012 Podatki

Czy wydatki na inwestycje w obcych środkach trwałych, w części nie pokrytej odpisami amortyzacyjnymi, w związku z utratą przez ww. środki trwałe przydatności gospodarczej, mogą zostać rozpoznane przez Spółkę jako koszty uzyskania przychodów?

Interpretacja
14.08.2012 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych związanych z likwidacją składników majątku zaliczonych do wydatków inwestycyjnych stanowiących podstawę do kalkulacji dostępnej puli pomocy publicznej w formie zwolnienia z opodatkowania, w związku z prowadzeniem działalności na terenie specjalnej strefy ekonomicznej przed upływem 5 lat od dnia ich wprowadzenia do ewidencji środków trwałych

Interpretacja
11.07.2012 Podatki

Czy w analizowanym stanie faktycznym prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że strata powstała w wyniku formalnej likwidacji nie w pełni umorzonych środków trwałych - które utraciły dla Wnioskodawcy przydatność gospodarczą w wyniku likwidacji targowiska, z którego funkcjonowaniem były one nierozłącznie związane, a nie na skutek zmiany rodzaju działalności - stanowi dla niego koszt uzyskania przychodów

Interpretacja
12.04.2012 Podatki

1)Czy nie zamortyzowana wartość budynku starego pawilonu handlowego (zburzonego) jest kosztem związanym bezpośrednio z budową nowego pawilonu handlowego i czy o tą kwotę trzeba będzie zwiększyć koszty wytworzenia nowego budynku? Czy stanowi koszt uzyskania przychodu z datą likwidacji środka trwałego (jego wyburzenia) w grudniu 2011 roku? 2)Czy można przyjąć wartość działki biorąc za podstawę opłatę

Interpretacja
28.01.2011 Podatki

Straty z tytułu likwidacji nie w pełni umorzonych środków trwałych, spowodowane zdarzeniami niezwiązanymi ze zmianą rodzaju działalności, mogą być uznane, stosownie do postanowień art. 22 ust. 1 cytowanej ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, jednorazowo za koszty uzyskania przychodu w wysokości niezamortyzowanej wartości tych środków.

Interpretacja
11.10.2010 Podatki

Czy niezamortyzowana część wartości początkowej likwidowanych środków trwałych będzie stanowić dla Spółki koszty uzyskania przychodów w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych na moment dokonania likwidacji?

Interpretacja
19.01.2010 Podatki

Czy wartość nieumorzoną zlikwidowanych środków trwałych należy zarachować zgodnie z art. 22 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w koszty uzyskania przychodów i skorygować zeznania za 2008 r.?

Interpretacja
04.11.2009 Podatki

Czy w analizowanym stanie faktycznym prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że strata powstała w wyniku formalnej likwidacji nie w pełni umorzonych środków trwałych które utraciły dla Wnioskodawcy przydatność gospodarczą w wyniku likwidacji targowiska, z którego funkcjonowaniem były one nierozłącznie związane, a nie na skutek zmiany rodzaju działalności - stanowi dla niego koszt uzyskania przychodów

Interpretacja
01.07.2009 Podatki

Czy nakłady na gruncie, przejęte i zlikwidowane w opisanych wyżej okolicznościach, mogą zostać zaliczone do kosztu wytworzenia środków trwałych?

Interpretacja
21.04.2009 Podatki

Opodatkowanie przychodu uzyskanego z tytułu sprzedaży nieruchomości zakupionej przez spółkę na potrzeby działalności gospodarczej.

Interpretacja
27.03.2009 Podatki

Czy kwota zapłacona zbywcy nakładów i koszty notarialne w kwocie 31 223 zł 60 gr mogą podwyższyć wartość początkową gruntu zgodnie z art. 16g ust. 13 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych lub czy istnieje możliwość zaksięgowania poniesionych nakładów w koszty uzyskania przychodów roku 2009?

Interpretacja
17.02.2009 Podatki

wniosek dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie korygowania podatku naliczonego VAT przy likwidacji środka trwałego.

Poprzednia Następna