Możliwość skorzystania ze zwolnienia od opodatkowania, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 46a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Ustalenie czy: • po uzyskaniu pozytywnej decyzji Komisji Europejskiej zezwalającej na pomoc w formie zwolnienia z art. 17 ust. 1 pkt 34a CIT, Spółka z tytułu poniesionych kosztów kwalifikowanych w ramach Decyzji o wsparciu będzie uprawniona do zwolnienia dochodu z CIT przysługującego jej z tytułu Decyzji o wsparciu za okres od dnia wydania decyzji KE do końca ważności Decyzji o wsparciu lub wyczerpania
Możliwość zwolnienia z opodatkowania należności otrzymanych z instytucji Unii Europejskiej.
Zwolnienie z opodatkowania świadczeń pochodzących z Komisji Europejskiej.
Zwolnienie przedmiotowe należności otrzymanych z Komisji Europejskiej
1)Czy uzyskane przez Wnioskodawcę w latach 2016-2018 dochody od Komisji Europejskiej są zwolnione od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2)Czy w związku z rozliczeniami podatku dochodowego od osób fizycznych w latach 2016-2017, w których dochody te Wnioskodawca opodatkował wykazując je w kategorii inne źródła przychodów (pole 59 PIT
Stanowisko Wnioskodawcy w zakresie zwolnienia z opodatkowania należności otrzymanych z Komisji Europejskiej jest prawidłowe. Natomiast w zakresie podstawy prawnej zwolnienia ww. należności jest nieprawidłowe, gdyż przedmiotowe należności korzystają ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a nie wskazał Wnioskodawca we własnym stanowisku z art
w zakresie zwolnienia z opodatkowania należności otrzymanych z Komisji Europejskiej w 2016 i 2017 roku
Czy wymienione we wniosku składniki, tj. wynagrodzenie za wykonaną pracę na rzecz EFSA (rekompensata) i refundacja kosztów pobytu (diety, ryczałt hotelowy), otrzymane z Unii Europejskiej w latach 2012-2015, są zwolnione z podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wymienione we wniosku składniki, tj. wynagrodzenie za wykonaną pracę na rzecz EFSA (rekompensata) i refundacja kosztów pobytu (diety, ryczałt hotelowy), otrzymane z Unii Europejskiej w 2016 i 2017 roku będą zwolnione z podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Dochody pracowników Wnioskodawcy nie są objęte zwolnieniem z art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy. Nie została bowiem spełniona przesłanka wymieniona w lit.b tej regulacji.
Czy dochody pracowników bezpośrednio realizujących zadania programu ramowego w części finansowanej z środków Unii Europejskiej korzystają ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 lit. a i b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wolne od podatku dochodowego od osób prawnych jest finansowanie otrzymane z 7 Programu Ramowego na rzecz badań i Rozwoju Komisji Europejskiej na realizację projektów badawczych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 23 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?
Zwolnienie z opodatkowania wynagrodzeń wypłacanych w związku z realizacją projektu edukacyjnego.
Zwolnienie z opodatkowania wynagrodzeń wypłacanych osobom zatrudnionym na podstawie aneksów do umów etatowych oraz umów cywilno-prawnych w związku z realizacją projektu badawczego w ramach 7 Programu Ramowego.
Zwolnienie z opodatkowania wynagrodzeń wypłacanych osobom zatrudnionym na podstawie aneksów do umów etatowych oraz umów cywilno-prawnych w związku z realizacją projektu naukowo-badawczego w ramach 7 Programu Ramowego.
Zwolnienie z opodatkowania wynagrodzeń wypłacanych osobom zatrudnionym na podstawie umów cywilno-prawnych w związku z realizacją projektu badawczo-wdrożeniowego G. .
zwolnienia przedmiotowego z opodatkowania dochodu uzyskanego z tytułu wspólnotowych środków pomocowych za prace badawcze w ramach Projektu 7 Programu Ramowego U.E.
Czy dochody Wnioskodawczyni uzyskane z tytułu bezpośredniej realizacji celu programu międzynarodowego finansowanego ze środków bezzwrotnej pomocy Komisji Europejskiej korzystają ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych?
zwolnienia przedmiotowego z opodatkowania dochodu uzyskanego z tytułu wspólnotowych środków pomocowych za prace badawcze w ramach Projektu 7 Programu Ramowego U.E.
Czy wynagrodzenia osób będących członkami Stowarzyszenia, realizujących bezpośrednio cel projektu edukacyjnego, które będą finansowane ze środków przyznanych przez Agencję Wykonawczą UE, korzystają ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób fizycznych?
skutki podatkowe związane z rozliczeniem z partnerami Konsorcjum kosztów realizacji prac badawczych ponoszonych przez Spółkę przy realizacji międzynarodowego Projektu w ramach 7 Programu Ramowego