Czy sporządzanie w Spółce spisu z natury raz w roku i korygowanie kosztów o wartość niesprzedanych towarów na koniec roku podatkowego (kalendarzowego) jest wystarczające dla prawidłowego ustalania miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych?
Czy zgodnie z art. 22k ust. 7-12 osoba fizyczna prowadząca firmę transportową może dokonać jednorazowej amortyzacji w ramach pomocy de minimis?
Czy firma transportowa będąca małym podatnikiem może skorzystać z jednorazowej amortyzacji w przypadku zakupu samochodu ciężarowego do świadczenia usług drogowego transportu towarowego przy zachowaniu ustawowego warunku, iż łączna kwota dokonywanych wg tej metody odpisów amortyzacyjnych w roku podatkowym nie przekroczy równowartości 50.000 euro?
Dla określenia wartości sprzedaży, o której mowa w art. 2 pkt 25 lit. a) - dotyczącej małego podatnika - należy przyjąć kwotę sprzedaży faktycznie dokonanej, powiększonej o podatek należny, według wystawionych w danym okresie faktur.
Czy firma transportowa, będąca małym podatnikiem, może skorzystać z jednorazowej amortyzacji w przypadku zakupu samochodu ciężarowego do świadczenia usług drogowego transportu towarowego przy zachowaniu ustawowego warunku, iż łączna kwota dokonywanych wg metody odpisów amortyzacyjnych w roku podatkowym nie przekroczy równowartości 50.000 euro?
Możliwość zaliczenia jednorazowej amortyzacji do kosztów uzyskania przychodu
Wnioskodawca nie może skorzystać z możliwości dokonania jednorazowo odpisów amortyzacyjnych od zakupionego samochodu ciężarowego na zasadach określonych w art. 22k ust. 7-12 ww. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ponieważ przedmiotem jego działalności są usługi transportowe, które są wyłączone z pomocy de minimis
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie usług transportowych oraz handlu węglem. W 2007 roku zakupił dwie naczepy chłodnie. Jest małym podatnikiem i nigdy nie korzystał z pomocy funduszy unijnych. Wnioskodawca pyta czy może dokonać jednorazowej amortyzacji od zakupionych i wprowadzonych do ewidencji środków trwałych w 2007 roku naczep chłodni do wysokości łącznie 50.000
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie usług transportowych. Jest małym podatnikiem. Wnioskodawca zakupił na potrzeby firmy ciągnik siodłowy oraz naczepę. W związku z tym Wnioskodawca pyta czy w przypadku ciągnika jak i naczepy może zastosować jednorazową amortyzację.
Czy Wnioskodawca ma prawo do jednorazowej amortyzacji zakupionego środka trwałego, którym jest samochód ciężarowy?
w zakresie możliwości dokonania jednorazowej amortyzacji zakupionego ciągnika siodłowego oraz samochodu ciężarowego.
Czy ma prawo do dokonywania jednorazowych odpisów amortyzacyjnych, o których mowa w art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych od nabywanych środków transportu o wartości początkowej powyżej 3.500 zł do wysokości 50.000 Euro w roku podatkowym?
Czy podatnik (mały) nie korzystający nigdy z pomocy de minimis i spełniający wszystkie warunki do skorzystania z niej może zaliczyć do kosztu uzyskania przychodu jednorazowy odpis amortyzacyjny zakupionego samochodu ciężarowego oraz naczepy w przypadku gdy nie wystąpił do Naczelnika Urzędu skarbowego o wydanie zaświadczenia o skorzystaniu z pomocy de minimis i nie posiada takiego zaświadczenia ?
Czy wnioskodawca postąpił prawidłowo korzystając z możliwości jednorazowej amortyzacji tych środków trwałych?
Czy w 2007 roku można dokonać jednorazowej amortyzacji zakupionych środków trwałych samochodów ciężarowych?
Czy Wnioskodawca może zastosować art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czyli dokonać nie wcześniej niż w miesiącu wprowadzenia do ewidencji środków trwałych, jednorazowego odpisu amortyzacyjnego od wartości początkowej nabytego samochodu ciężarowego do wartości 169.960,00 zł?
Czy Spółka miała prawo do dokonania 100% amortyzacji zakupionej naczepy w koszty podatkowe w sierpniu 2007 r.?
Czy zgodnie z art. 22k ust. 7-12 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych Wnioskodawca mógł skorzystać jako mały podatnik z jednorazowej amortyzacji środka trwałego?
Czy firma będąca małym podatnikiem może skorzystać z jednorazowej amortyzacji w przypadku zakupu samochodu ciężarowego i samochodu dostawczego w aspekcie pomocy de minimis?
Czy Wnioskodawca miał prawo dokonać jednorazowego odpisu amortyzacyjnego prowadząc działalność w zakresie usług transportowych?
Czy podatnik może jednorazowo amortyzować zakupione środki trwałe naczepę i ciągnik siodłowy?
Czy uwzględniając przepisy pomocy de minimis, przepis art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ma zastosowanie do podatnika-osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą w zakresie usług transportowych i przewozu rzeczy, w przypadku zakupu samochodu ciężarowego, skoro pomocą tą jest w tym przypadku przyspieszona amortyzacja, a nie pomoc w nabyciu pojazdu mechanicznego?