Brak konieczności wliczenia kwot świadczonych usług pośrednictwa ubezpieczeniowego do wartości sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT, oraz dokumentowanie świadczonych usług.
Możliwość sprzedaży sprzętu elektronicznego w ramach zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ustawy.
Dotyczy ustalenia, czy Wnioskodawca w związku ze sporządzaniem informacji o cenach transferowych TPR-C zwolniony jest z obowiązku sporządzenia informacji ORD-U o umowach zawartych z nierezydentami w myśl art. 82 § 1c Ordynacji podatkowej i art. 11t ust. 1 ustawy o CIT z zastrzeżeniem, że wyłączenie to nie dotyczy przypadku, w którym Wnioskodawca obowiązany jest do sporządzenia informacji o cenach transferowych
Możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 i ust. 9 ustawy o VAT oraz zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej
Prawo do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego i zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej.
Brak obowiązku wliczania do limitu zwolnienia podmiotowego sprzedaży z tytułu świadczenia usług na rzecz podmiotów posiadających swoją siedzibę za granicą oraz skutki podatkowe wynajmu mieszkań.
Usługi szkoleniowe w zakresie biofunkcjonalnego wykonywania protez na rzecz protetyków, które zamierza Pani świadczyć – nie będą spełniały przesłanki do objęcia ich zwolnieniem na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 ustawy.
Jestem restauratorem zabytków, prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, która obecnie jest zwolniona z VAT. Będę wykonywała prace wraz z innymi wykonawcami. Moja firma będzie koordynowała nadzór nad wszystkimi pracami. Zakres wykonywanych prac zawarty zostanie w sporządzonym przeze mnie kosztorysie – wartość prac skalkulowana została na kwotę 600 000 zł netto. W ramach tego kosztorysu podpisane
W zakresie prawa do korzystania ze zwolnienia podmiotowego na mocy art. 113 u.p.t.u. od dnia wznowienia działalności pomimo niezłożenia w terminie aktualizacji zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R w zakresie danych objętych zawiadomieniem o ponownym zwolnieniu.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT sprzedaży udziałów w prawie użytkowania wieczystego działek oznaczonych numerami ewidencyjnymi: 31, 1, 2, 3, 4, 5, 32, 8, 6, 7 (część Nieruchomości 1), 33, 34, 35, 9, 10, 36, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 37, 38, 39, 40, 41, 42 (część Nieruchomości 2), 43, 44, 45 (Nieruchomość 3), oraz zwolnienie od podatku od
Możliwość korzystania ze zwolnienia na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług.
w zakresie możliwości przywrócenia terminu do złożenia SD-Z2 w związku z nabyciem spadku po matce.
Zgodnie z art. 2 pkt 22 ustawy przez sprzedaż rozumie się między innymi odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju. Zatem skoro w niniejszej sprawie, przedmiotowe usługi polegające na modelowaniu i wizualizacji 3D nie podlegają opodatkowaniu na terytorium kraju lecz miejscu, w którym usługobiorca posiada siedzibę działalności gospodarczej, tj. na terytorium Stanów Zjednoczonych, to wartości tych
Planowana transakcja sprzedaży niezabudowanego gruntu będzie wykonana w ramach działalności gospodarczej w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług, a Pan wystąpi w jej ramach jako podatnik tego podatku w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy. Nie będzie ona zwolniona od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy, ponieważ nie zostały spełnione przesłanki do jego zastosowania.
Ustawa z 29 października 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług jest pierwszą opublikowaną nowelizacją VAT. W poprzednim numerze Mk zostały omówione zmiany wprowadzone tą nowelizacją dotyczące zwolnień z VAT. Na łamach tego opracowania omówimy pozostałą część zmian wprowadzonych tą ustawą. Wejdą one w życie z dniem 1 stycznia 2011 r.
Wnioskodawczyni winna dokonać zgłoszenia nabycia spadku w terminie 6 miesięcy od dnia zarejestrowania aktu poświadczenia dziedziczenia oraz określić wartość i przedmioty tego spadku według swojej wiedzy (nawet, jeśli nie wie w jakiej formie i wysokości ostatecznie go otrzyma), gdyż w przeciwnym wypadku utraci zwolnienie, o którym mowa w art. 4a cyt. ustawy
Korekta podatku naliczonego dotyczącego nabycia środków trwałych, których wartość początkowa nie przekracza 15.000 zł i towarów handlowych w sytuacji skorzystania ze zwolnienia od podatku, o którym mowa w art. 113 ustawy.
Czy Wnioskodawcy na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 11 marca 2014 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 710 ze zm.) przysługuje zwolnienie od podatku VAT, a zatem nie ma obowiązku rejestracji jako czynny podatnik podatku od towarów i usług, bez względu na wielkość obrotów?
Wliczanie do limitu wynikającego z art. 113 ust. 1 ustawy o podatku VAT zgłoszonych jako działalność gospodarcza usług medycznych oraz usług świadczonych przez Wnioskodawcę na podstawie cywilnoprawych umów zlecenie i o dzieło.
Możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego na podstawie art. 113 ustawy o VAT Wnioskodawcy prowadzącego działalność polegającą na organizowaniu i przeprowadzaniu imprez turystycznych dla dzieci i młodzieży oraz sposób określenia limitu uprawniającego do korzystania ze zwolnienia
Możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego przy prowadzeniu działalności polegającej na produkcji i dostawie noży kolekcjonerskich.
Świadczenie usług z zakresu planowania przestrzennego, które nie obejmują swoim zakresem usług o charakterze doradczym, i skorzystanie ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług od 1 stycznia 2017 r.
Opodatkowanie sprzedaży lokalu mieszkalnego będącego towarem handlowym.
W zakresie uznania Funduszu za instytucję wspólnego inwestowania oraz uznania Wnioskodawcy za podatnika polskiego podatku dochodowego od osób prawnych.