Ostatnim dniem na skorzystanie z ulgi w podatku dochodowym od przychodów ze stosunku pracy lub zlecenia jest dzień, w którym podatnik kończy 26 lat. Jeżeli zatem w tym dniu pracownik lub zleceniobiorca otrzymają wynagrodzenie, będzie ono zwolnione z podatku. Takie stanowisko zajęło MF w odpowiedzi z 18 września 2019 r. na pytanie redakcji MPPiU.
Do 31 stycznia 2019 r. wszyscy płatnicy muszą przekazać urzędom skarbowym informacje podatkowe za 2018 r. Podatnicy otrzymają je w terminie do końca lutego 2019 r. Pracodawcy składający informacje za nie więcej niż 5 podatników nie będą mogli przesłać ich w formie dokumentu pisemnego, lecz elektronicznie. Natomiast od 2020 r. w miesiącu przekroczenia przez pracownika I progu podatkowego pracodawca
Pracodawcy, którzy w 2014 r. obowiązkowo utworzyli zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, powinni przekazać do końca września na wyodrębniony rachunek funduszu pozostałą część równowartości odpisu podstawowego i odpisy fakultatywne, jeżeli do 31 maja br. przekazali co najmniej 75% odpisu podstawowego. Tego obowiązku nie mają pracodawcy, którzy w terminie wpłaty I raty przekazali 100% odpisu na fundusz
Pracownikom, którzy z powodu korzystania z urlopu macierzyńskiego (ojcowskiego) w 2012 r. nie nabyli prawa do dodatkowego wynagrodzenia rocznego, pracodawcy powinni ponownie ustalić staż do tego świadczenia. Dotyczy to pracowników, którzy przed zmianą przepisów nie przepracowali u danego pracodawcy co najmniej 6 miesięcy wymaganych do otrzymania rocznej gratyfikacji.
Rodzice nabędą prawo do zasiłku opiekuńczego na zdrowe dziecko w sytuacji nieprzewidzianego zamknięcia klubu dziecięcego lub choroby dziennego opiekuna sprawującego opiekę nad dzieckiem. Zasiłek ten będzie również przysługiwał, jeśli zachoruje zatrudniana przez rodziców niania.