Obowiązek złożenia informacji VAT-23 i zapłaty podatku VAT nabytych pojazdów w związku ze zmianą ich przeznaczenia na działalność gospodarczą, korekta deklaracji JPK_V7M wraz ze złożeniem wniosku o stwierdzenie nadpłaty, moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu nietransakcyjnego WNT pojazdów, określenie podstawy opodatkowania oraz ustalanie kursu waluty obcej do przeliczania podstawy opodatkowania
Obowiązek zapłaty podatku VAT z tytułu nabycia żurawia samojezdnego.
Od 1 stycznia 2023 r. zmienił się termin wpłaty ryczałtu za grudzień i czwarty kwartał roku podatkowego. Po zmianie należy go wpłacać do 20 stycznia następnego roku. Nowy termin nie znajduje zastosowania do ryczałtu za grudzień i czwarty kwartał 2022 r. Podatnicy mogą go zapłacić na dotychczasowych zasadach, czyli do końca lutego 2023 r.
W jakim terminie Spółka zobowiązana jest do zapłaty zryczałtowanego podatku od spółek tzw. estońskiego CIT od wypłacanej w trakcie roku zaliczki na poczet dywidendy wypłaconej w miesiącach od stycznia do czerwca 2022 roku oraz za miesiącach od lipca do grudnia 2022 roku, przy założeniu, że rok podatkowy Wnioskodawcy pokrywa się z rokiem kalendarzowym.
obowiązki związane z nabyciem wewnątrzwspólnotowym olejów smarowych oznaczonych kodem CN 2710 19 91
Brak obowiązku zapłaty podatku w terminie określonym w art. 103 ust. 5a ustawy w związku z wewnątrzwspólnotowym nabyciem oleju napędowego w celu przerobienia na olej smarowy.
obowiązek zapłaty podatku od towarów i usług w terminie, o którym mowa w art. 103 ust. 5a ustawy o VAT, z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia oleju napędowego oraz rozliczenie w deklaracji podatkowej
Brak obowiązku zapłaty podatku w terminie określonym w art. 103 ust. 5a ustawy w związku z wewnątrzwspólnotowym nabyciem oleju napędowego przeznaczonego na cele opałowe.
Obowiązek zapłaty podatku w terminie określonym w art. 103 ust. 5a ustawy w związku z wewnątrzwspólnotowym nabyciem oleju napędowego.
dotyczy terminu składania deklaracji VAT-7 i terminu uiszczania na konto urzędu skarbowego należnego podatku VAT
Jeżeli termin składania deklaracji (informacji) podatkowej lub termin płatności podatku przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, termin ten ulega przesunięciu na następny dzień po dniu (dniach) wolnym od pracy. Wyjątek stanowią deklaracje składane w procedurze MOSS, w przypadku których termin ten nie ulega przesunięciu. Przedstawiamy wyjaśnienie Ministerstwa Finansów w tej sprawie.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego na podstawie dokumentu celnego
Obowiązek zapłaty akcyzy od wyrobów alkoholowych nabytych wewnątrzwspólnotowo i importowanych z zastosowaniem zwolnienia, które zostaną przeznaczone do działalności gospodarczej
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego kwotę podatku naliczonego wynikającego z dokumentu celnego oraz określenie okresu za który przysługuje obniżenie kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z tego dokumentu celnego
Czy Wnioskodawcy naliczony zostanie podatek VAT od jego własnego samochodu?
Czy zlecenie płatności złożone przez Oddział w terminie płatności (dzień, w którym, zgodnie z przepisami prawa podatkowego, wpłata powinna nastąpić), skutkujące obciążeniem rachunku Oddziału w dniu złożenia zlecenia, bez względu na godzinę sesji, będzie stanowiło terminowe dokonanie zapłaty podatku?
Czy wystąpi obowiązek zapłaty podatku od towarów i usług (o którym mowa w art. 103 ustawy o VAT) w terminie 14 dni od daty nabycia używanego ciągnika rolniczego zakupionego w Niemczech?
W jakim terminie i kto zobowiązany będzie do zapłaty zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych wnioskodawcy jako wspólnika Spółki Jawnej w związku z połączeniem jej ze Spółką z o.o. w drodze utworzenia nowej spółki akcyjnej?