Ocena możliwości odliczenia w ramach ulgi termomodernizacyjnej całości wydatków na zakup i instalację pompy ciepła oraz fotowoltaiki, także poniesionych przez pozostałych współwłaścicieli.
Skutki podatkowe zbycia na podstawie umowy cesji praw partycypacyjnych do lokalu mieszkalnego znajdującego się w zasobach Towarzystwa Budownictwa Społecznego a celów mieszkaniowych.
Wydatkowanie przychodu, uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości na zakup lokalu mieszkalnego znajdującego się w Meksyku, nie będzie uprawniać do zwolnienia, określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z art. 21 ust. 25 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ponieważ nie spełnia przesłanki położenia w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego
Możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego – wydatkowanie przychodu ze sprzedaży nieruchomości na mieszkanie w TBS.
Wnioskodawcy przysługuje prawo odliczenia w rozliczeniu rocznym składanym za 2020 r., w ramach ulgi termomodernizacyjnej wskazanej w art. 26h ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, do wysokości limitu, tj. 53 000 zł, wydatków poniesionych w 2020 r. na modernizację ogrzewania polegającą na likwidacji pieca węglowego wraz z ogrzewaczem wody, i montażu pompy ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej
Czy Wnioskodawczyni jest zobowiązana do zapłaty podatku od zwaloryzowanej kwoty partycypacji?
Czy dochód pochodzący z odpłatnego zbycia Mieszkania, uzyskany tytułem zadatku przekazanego w dniu podpisania przedwstępnej umowy sprzedaży oraz części ceny sprzedaży ww. mieszkania i wydatkowany następnie na remont Mieszkania, będzie mógł zostać objęty zwolnieniem od podatku dochodowego od osób fizycznych zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. d ustawy o PIT? Czy dochód
Czy środki uzyskane ze sprzedaży udziału w lokalu mieszkalnym nabytym po zmarłym ojcu będą podlegać zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym, zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U z 2018 r., poz. 200), w związku z wydatkowaniem ich na zakup udziału w działce budowlanej stanowiącej własność syna Wnioskodawcy i planowanym wybudowaniem wspólnego
Czy kwotę 98 950 zł przeznaczoną na objęcie udziału w TBS Sp. z o.o. nierozerwalnie związanego z wynajęciem mieszkania i możliwością jego wykupu na własność po 15 latach, można uznać za kwotę przeznaczoną na cel mieszkaniowy w rozumieniu art. 21 ust. 25 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Wydatkowanie przychodu ze sprzedaży lokalu mieszkalnego na nabycie mieszkania w zasobach TBS.
Czy kwota uzyskana ze sprzedaży mieszkania nabytego w drodze spadku i wpłacona na poczet umów zawartych z Towarzystwem Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. jest wydatkiem na cele mieszkaniowe w świetle art. 21 ust. 25 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podlegającym zwolnieniu z opodatkowania w PIT - 39?
Zwolnienie od podatku dochodowego przychodu uzyskanego ze sprzedaży lokalu mieszkalnego.
Czy wydatki poniesione na wymianę konstrukcji dachowej wraz z pokryciem mogę zakwalifikować jako wydatki na remont i modernizację budynku mieszkalnego?
dotyczy odliczeń od podatku z tytułu wydatków poniesionych na wykończenie lokalu mieszkalnego w stanie surowym, nabytego od dewelopera, w ramach ulgi na remont i modernizację budynku mieszkalnego.
Czy rozliczając się jako samotny rodzic wspólnie z małoletnim dzieckiem istnieje możliwość odliczenia od podatku w ramach ulgi na remont i modernizację lokalu mieszkalnego poniesionych wydatków na remont lokalu mieszkalnego stanowiącego własność małoletniego syna?
Czy przysługuje Pani odliczenie od podatku z tytułu wydatków poniesionych w 2005 na remont lokalu mieszkalnego, w sytuacji gdy tytuł prawny do tego lokalu mieszkalnego posiada małoletnia wnuczka, dla której jest Pani rodziną zastępczą?
Czy wydatki poniesione w wyniku prowadzonego postępowania egzekucyjnego, związanego z zakupionym wcześniej lokalem mieszkalnym można odliczyć od podatku w ramach kosztów poniesionych na zakup mieszkania?
Czy można skorzystać w roku 2005 z ulgi remontowej, w związku z wydatkami poniesionymi na remont i modernizację budynku mieszkalnego zajmowanego na podstawie warunkowej umowy sprzedaży ?
W związku z poniesionymi wydatkami na wykończenie w stanie surowym lokalu mieszkalnego, przed jego zasiedleniem zapytuje, czy może skorzystać z odliczenia od podatku w ramach obowiązującego limitu z tytułu ulgi remontowej.
1. Jak należy rozliczyć ulgę z tytułu wydatków na remont i modernizację mieszkania pozostającą do odliczenia z lat wcześniejszych oraz wydatki ponoszone przez męża w 2005 r. w sytuacji, gdy małżonek od 2005 r. prowadzi działalność gospodarczą i rozlicza się wg 19-procentowej stawki liniowej?2. Czy warunkiem koniecznym do skorzystania z odliczeń w ramach ulgi remontowo-modernizacyjnej jest dysponowanie
W miesiącu grudniu 2005r. otrzymałem od teścia darowiznę - własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego. Prawo to teść uzyskał w miesiącu czerwcu 2005r. Zakupiony przez teścia lokal mieszkalny był w stanie surowym. Lokal ten teść udostępnił mi do używania na okres od lipca 2005r do momentu sporządzenia aktu notarialnego w grudniu 2005r. na podstawie umowy użyczenia. W okresie od lipca 2005r. do grudnia
Czy protokół zdawczo-odbiorczy jest tytułem prawnym do lokalu mieszkalnego, którego posiadanie uprawnia do skorzystania z ulgi remontowej? Czy faktury uprawniające do skorzystania z odliczenia, powinny być wystawione na imię i nazwisko podatniczki oraz jej adres stałego zameldowania?
Czy protokół zdawczo-odbiorczy stwierdzający przekazanie lokalu mieszkalnego przez developera jest wystarczającym tytułem prawnym uprawniającym podatnika do skorzystania z ulgi remontowej w zeznaniu za 2005 rok?