Czy realizowane przez Spółkę wypłaty do Kontrahentów w postaci Opłat Dodatkowych stanowią należności, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 1 updop (tj. należności za użytkowanie lub prawo do użytkowania urządzenia przemysłowego) i w związku z tym podlegają one opodatkowaniu u źródła w Polsce.
Opodatkowanie stawką w wysokości 0% importowej i eksportowej usługi spedycyjnej, realizowanych na trasach między Turcją a Polską oraz Turcją a państwem UE oraz opodatkowanie na terytorium kraju usługi wewnątrzwspólnotowej usługi spedycyjnej
Możliwość opodatkowania usług pośrednictwa w branży transportowo-logistycznej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%.
Możliwość zastosowania stawki podatku 0% dla usługi organizacji transportu morskiego i ubezpieczenia cargo w ramach świadczenia usługi spedycyjnej
Dotyczy stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (74.90.12.0 i 52.29.12.0).
zastosowanie stawki podatku w wysokości 0% dla usług świadczonych przez podwykonawcę
Zastosowanie stawki podatku w wysokości 0% do świadczonej przez Wnioskodawcę na rzecz Kontrahenta usługi spedycyjnej.
Zastosowanie stawki podatku VAT w wysokości 0% dla świadczonych usług spedycyjnych i transportowych
Stawka podatku obowiązująca do świadczonych usług oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych przez podwykonawców.
Mając na uwadze przedstawiony zaistniały stan faktyczny Spółka zainteresowana jest uzyskaniem odpowiedzi na pytanie czy jest uprawniona do zastosowania stawki VAT 0% w przypadku każdego z typów zdarzeń opisanych w stanie faktycznym w odniesieniu do usług za które ponosi odpłatność w postaci kosztów związanych z importem towarów np. opłaty dokumentacyjne, zwolnienie kontenera, demurrage, detention,
wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania stawką 0% kompleksowych usług międzynarodowej spedycji towarów związanej z transportem międzynarodowym na podstawie posiadanych dokumentów.
w zakresie zastosowania stawki w wysokości 0% dla usług wystawiania dokumentów tranzytowych T1
Czy Spółka ma prawo zaliczać do kosztów uzyskania przychodów wypłacane na rzecz klientów odszkodowania z tytułu kradzieży towaru będącego przedmiotem transportu, zarówno w przypadku, gdy transport został zorganizowany za pomocą giełdy oraz w przypadku gdy transport jest organizowany po kontakcie ze strony potencjalnego przewoźnika?
Czy Spółka ma prawo zaliczać do kosztów uzyskania przychodów wypłacane na rzecz klientów odszkodowania z tytułu kradzieży towaru będącego przedmiotem transportu, zarówno w przypadku, gdy transport został zorganizowany za pomocą giełdy oraz w przypadku gdy transport jest organizowany po kontakcie ze strony potencjalnego przewoźnika?
Czy Wnioskodawca postępuje właściwie wystawiając faktury dla kontrahentów na konwoje i postoje związane z transportem międzynarodowym stosując stawkę 0%? Czy dla transportów, odbywających się poza terenem Unii, nie przebiegającym w jakikolwiek sposób na terenie Unii, a także postojów i konwojów związanych z tym transportem można stosować stawkę VAT 0% na podstawie stawki art. 83 ust. 3?
Czy Spółka może zastosować 0% stawkę podatku, wystawiając fakturę za wykonaną obsługę celną transportu międzynarodowego na granicy państwa, tj. za wystawienie zgłoszenia celnego do procedury tranzytu i zabezpieczenia przez Spółkę należności celnych i podatkowych w procedurze tranzytu?
Czy poprawne jest obciążenie przez Wnioskodawcę zleceniodawcy usług spedycyjnych kosztami prac manewrowych wagonów na torach ładunkowych nabrzeży portowych ze stawką podatku 0%?
Czy można im wystawić fakturę z 0% stawką VAT i z jaką stawką powinien wystawić dla Wnioskodawcy fakturę podwykonawca (przewoźnik) dot. filiiCzy 0% stawka obowiązuje również w przypadku gdy zleceniodawcą jest firma z B?
Czy w świetle ustawy o podatku od towarów i usług oraz przedstawionego stanu faktycznego, świadczona przez Podatnika usługa transportowa winna być zakwalifikowana jako usługa transportu międzynarodowego i w związku z tym należy do niej zastosować stawkę podatku od towarów i usług w wysokości 0%, czy też winna być traktowana jako wewnątrzwspólnotowa usługa transportu i być opodatkowana na terytorium
Podatnik zwraca się z zapytaniem, w zakresie zastosowania właściwej stawki podatku VAT w odniesieniu do przedmiotowej czynności.