Czy płatności dokonywane na rzecz nierezydentów w związku z uczestnictwem Spółki w zagranicznych targach podlegają opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób prawnych, o którym mowa w art. 21 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a w związku z tym czy na Wnioskodawcy ciąży obowiązek poboru podatku od tych wypłat zgodnie z art. 26 ust. 1 tej ustawy.
Zastosowania wyłączenia przewidzianego w art. 15e ust. 11 pkt 1 do nabywanych usług w celu świadczenia przez Wnioskodawcę usług komercjalizacji.
prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur zakupu towarów i usług związanych z realizacją działań w ramach CSR oraz niepodlegania opodatkowaniu podatkiem VAT wykonywanych nieodpłatnie czynności.
w zakresie ustalenia, czy przychody Organizatora targów, z tytułu świadczeń opisanych w stanie faktycznym należy klasyfikować jako objęte zakresem przedmiotowym art. 21 ust. 1 UPDOP.
Brak stosowania ograniczeń, o których mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w odniesieniu do ponoszonych przez Wnioskodawcę kosztów usług związanych z marketingiem oraz reklamą oraz opłat licencyjnych
Podatek u źródła (usługi organizacji targów jako usługi reklamowej)
Czy wynagrodzenie wypłacane wnioskodawcy przez producentów energii cieplnej za zwiększenie zamówionej mocy, będące następstwem działań marketingowych, organizacyjnych i inwestycyjnych Wnioskodawcy, powinno być dokumentowane fakturami VAT i podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT wg stawki 23%
Dot. momentu uzyskania przychodu z tytułu zawarcia umowy o świadczenie usług promocji
Dot. momentu uzyskania przychodu z tytułu zawarcia umowy o świadczenie usług promocji
Na Facebooku zamierzam zamieścić reklamę świadczonych usług fryzjerskich. Facebook Ireland Limited wystawia faktury dzienne za usługi reklamowe. Zobowiązanie z tytułu nabytych usług reklamowych opłacimy za pośrednictwem naszego banku kartą kredytową MasterCard w euro, zaś obciążenie naszego rachunku nastąpi w złotych.
Kwalifikacja prawnopodatkowa enumeratywnie wymienionego wynagrodzenia wypłacanego kontrahentom oraz moment rozpoznania kosztu uzyskania przychodów z tego tytułu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem usług reklamowych związanych z organizacją imprezy organizowanej w ramach zadań własnych gminy na podstawie zawieranych umów cywilnoprawnych.
Z jaką stawką należy wystawić fakturę VAT na rzecz firmy macierzystej z Litwy?
Podatnik zwraca się z pytaniem: czy prawidłowe jest stanowisko, iż zorganizowanie stoiska na targach dla podatników z krajów członkowskich UE jest usługą reklamową i w związku z tym czynność ta nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w Polsce?
Zakup od kontrahenta niemieckiego folderów reklamowych wykonanych z jego materiałów.
Podatnik zwraca się do organu podatkowego z pytaniem, czy ma prawo do zwrotu różnicy podatku naliczonego nad należnym w przypadku świadczenia usługi reklamowej na rzecz Tunezyjskiego Urzędu.
Czy podlega opodatkowaniu VAT w Polsce (odrębnie od wykonywanej usługi reklamowej) wydanie materiałów reklamowych i próbek produktów leczniczych w ramach usług, wykonywanych na podstawie Umów o świadczenie kompleksowych usług reklamowych, zawartych z zagranicznymi kontrahentami, mającymi siedzibę zarówno w państwach, należących do Unii Europejskiej, jak i w państwach spoza Unii i czy przysługuje prawo
Podatnik na podstawie umowy zawartej z kontrahentem zagranicznym (firma z siedzibą w Szwajcarii) świadczy usługi promocji i "merchandisingu" wyrobów produkowanych przez siebie w wybranych punktach sprzedaży na terenie wolnych obszarów celnych, liniach lotniczych, promach, statkach itp.1.Czy ww. czynności stanowią usługi reklamy (ww. usługi mieszczą się w PKWiU pod symbolem 52.1)?2. Czy miejsce świadczenia
Dot. prawidłowego rozliczania podatku od towarów i usług w związku ze świadczonymi usługami reklamowymi, pośrednictwa i komisu oraz organizacją konferencji prasowych dla podmiotu mającego siedzibę w Niemczech.