Spółka zwraca się z pytaniem, czy prawidłowe jest ustalenie miejsca świadczenia usług i wystawienia dokumentu sprzedaży usług w następujący sposób: Miejscem świadczenia usług w niniejszym stanie faktycznym jest miejsce w którym usługobiorca posiada siedzibę w tym przypadku Niemcy. Z tytułu wykonanej usługi spółka X wystawia 3 faktury - invoice" w walucie EURO niepodlegające polskiemu podatkowi od towarów
zakwalifikowanie czynności wykonywanych na rzecz kontrahentów z krajów Wspólnoty, przy wykorzystaniu materiałów przez nich powierzonych oraz w zakresie określenia miejsca świadczenia usług na ruchomym majątku rzeczowym
zakwalifikowanie czynności wykonywanych na rzecz kontrahenta z kraju Wspólnoty, przy wykorzystaniu materiałów przez niego powierzonych oraz w zakresie określenia podstawy opodatkowania
Czy Wnioskodawca musi zarejestrować się w Polsce jako podatnik VAT UE? Gdzie powinien być naliczany podatek VAT? Jakie faktury powinien wystawiać Wnioskodawca w związku z podatkiem VAT?
Zakwalifikowanie czynności wykonywanych na rzecz kontrahentów z krajów Wspólnoty, przy wykorzystaniu materiałów przez nich powierzonych.
1.Czy usługi które wykonuję można zaliczyć do usług wykonywanych na ruchomym majątku rzeczowym i w związku z tym na podstawie art.27 ust. 2 pkt 3d ustawy o podatku od towarów i usług uznać, że miejscem ich świadczenia jest terytorium Niemiec, czyli uznać jako opodatkowane poza terytorium kraju i wykazywać w deklaracji VAT-7 w pozycji dostawa towarów oraz świadczenie usług, poza terytorium kraju. 2.
1) Czy świadczona przez Spółkę usługa wulkanizacji stanowi usługę wykonaną poza terytorium kraju wykazywaną w deklaracji VAT-7 w poz. 21? 2) Czy dostawa przez kontrahenta zagranicznego materiałów stanowi dla Wnioskodawcy wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów? 3) Czy dostawa przetworzonego (zwulkanizowanego) towaru kontrahentowi zagranicznemu stanowi wewnątrzwspólnotową dostawę towaru? 4) Czy dostawa
Z jaką stawką należy wystawić fakturę VAT na rzecz firmy macierzystej z Litwy?
miejsce świadczenia usług przerobu na powierzonych surowcach i półproduktach, w wyniku którego powstają gotowe leki
Jak należałoby rozliczyć podatkowo fakturę z tytułu dokonanej sprzedaży?
Czy do świadczonych usług montażu i demontażu stoisk targowych oraz otrzymywanych środków finansowym na wyżywienie Wnioskodawca może stosować przepisy art. 27 ust. 2-6 ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy usługa wykonana na rzeczowym majątku ruchomym (naprawa cystern), świadczona w Polsce dla nabywcy z Niemiec, który posiada nadany mu w jego państwie numer identyfikacji dla potrzeb podatku VAT, a naprawione cysterny zostaną wywiezione z terytorium Polski w ciągu 30 dni od dokonania naprawy, podlega opodatkowaniu w Polsce? Jeżeli tak, to jaką stawkę zastosować do tej usługi?
Czy faktury wystawione na podstawie art. 27 ust. 3 ustawy winny zawierać zamiast danych dotyczących stawki i kwoty podatek VAT oraz kwoty należności wraz z podatkiem adnotację iż podatek rozlicza nabywca?Czy wystawiając fakturę dla podatnika z państw UE bez podatku VAT, należy naliczyć i odprowadzić podatek VAT do Urzędu Skarbowego w miesiącu wystawienia faktury, a dopiero z chwilą otrzymania potwierdzenia
Czy na podatniku VAT UE ciążą jakiekolwiek obowiązki podatkowe w zakresie podatku od towarów i usług w przypadku naprawy samochodu firmowego na terytorim państwa UE jeżeli nie podał swojego NIP UE podmiotowi świadzącemu usługę naprawy?
Czy w stosunku do otrzymywanych od kontrahenta posiadającego siedzibę na terytorium Niemiec, na rzecz którego świadczone są usługi na ruchomym majątku rzeczowym, opłat z tytułu niewykorzystania w pełni zdolności produkcyjnych zastosowanie będzie miała zasada, że podatek od towarów i usług należny z tego tytułu rozliczy nabywca?
Podatnik zwraca się z zapytaniem, czy usługi dodatkowe dotyczące uszlachetniania należy opodatkować stawką podatku 0 %, czy też nie podlegają one opodatkowaniu?
1. Czy sprzedaż towarów do włoskiego kontrahenta w celu wykonania na nich usług montażu części i malowania jest wewnątrzwspólnotową dostawą towarów ?2. Czy zakup towarów przez włoskiego kontrahenta na terenie Włoch w imieniu polskiej firmy jest dla tej firmy wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów ?