Interpretacje

Interpretacja
31.10.2013 Podatki

Spółka zwraca się z pytaniem, czy prawidłowe jest ustalenie miejsca świadczenia usług i wystawienia dokumentu sprzedaży usług w następujący sposób: Miejscem świadczenia usług w niniejszym stanie faktycznym jest miejsce w którym usługobiorca posiada siedzibę w tym przypadku Niemcy. Z tytułu wykonanej usługi spółka X wystawia 3 faktury - invoice" w walucie EURO niepodlegające polskiemu podatkowi od towarów

Interpretacja
27.09.2012 Podatki

zakwalifikowanie czynności wykonywanych na rzecz kontrahentów z krajów Wspólnoty, przy wykorzystaniu materiałów przez nich powierzonych oraz w zakresie określenia miejsca świadczenia usług na ruchomym majątku rzeczowym

Interpretacja
30.09.2010 Podatki

zakwalifikowanie czynności wykonywanych na rzecz kontrahentów z krajów Wspólnoty, przy wykorzystaniu materiałów przez nich powierzonych oraz w zakresie określenia miejsca świadczenia usług na ruchomym majątku rzeczowym

Interpretacja
26.04.2010 Podatki

Określenie miejsca świadczenia usług wykonywanych dla kontrahenta z Włoch.

Interpretacja
24.02.2010 Podatki

Świadczone przez Wnioskodawcę usługi, wykonywane na zlecenie kontrahenta z państwa UE posiadającego numer, pod którym jest on zidentyfikowany na potrzeby podatku od wartości dodanej nie podlegają opodatkowaniu na terytorium kraju. Spółce przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktur dokumentujących zakupy, których nabycie pozostaje w związku ze świadczeniem

Interpretacja
30.09.2009 Podatki

Zakwalifikowanie czynności wykonywanych na rzecz kontrahentów z krajów Wspólnoty, przy wykorzystaniu materiałów przez nich powierzonych.

Interpretacja
12.02.2009 Podatki

1) Czy świadczona przez Spółkę usługa wulkanizacji stanowi usługę wykonaną poza terytorium kraju wykazywaną w deklaracji VAT-7 w poz. 21? 2) Czy dostawa przez kontrahenta zagranicznego materiałów stanowi dla Wnioskodawcy wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów? 3) Czy dostawa przetworzonego (zwulkanizowanego) towaru kontrahentowi zagranicznemu stanowi wewnątrzwspólnotową dostawę towaru? 4) Czy dostawa

Interpretacja
15.12.2008 Podatki

Z jaką stawką należy wystawić fakturę VAT na rzecz firmy macierzystej z Litwy?

Interpretacja
15.10.2008 Podatki

Czy w przypadku kiedy właściciel konia posiada nr VAT UE, to może wystawić fakturę ze stawką 0%, a przypadku gdy nim nie jest fakturę ze stawką 7%?

Interpretacja
27.11.2007 Podatki

Czy do świadczonych usług montażu i demontażu stoisk targowych oraz otrzymywanych środków finansowym na wyżywienie Wnioskodawca może stosować przepisy art. 27 ust. 2-6 ustawy o podatku od towarów i usług?

Interpretacja
10.05.2006 Podatki

Czy usługa wykonana na rzeczowym majątku ruchomym (naprawa cystern), świadczona w Polsce dla nabywcy z Niemiec, który posiada nadany mu w jego państwie numer identyfikacji dla potrzeb podatku VAT, a naprawione cysterny zostaną wywiezione z terytorium Polski w ciągu 30 dni od dokonania naprawy, podlega opodatkowaniu w Polsce? Jeżeli tak, to jaką stawkę zastosować do tej usługi?

Interpretacja
20.03.2006 Podatki

Czy na podatniku VAT UE ciążą jakiekolwiek obowiązki podatkowe w zakresie podatku od towarów i usług w przypadku naprawy samochodu firmowego na terytorim państwa UE jeżeli nie podał swojego NIP UE podmiotowi świadzącemu usługę naprawy?

Interpretacja
15.03.2006 Podatki

Czy w stosunku do otrzymywanych od kontrahenta posiadającego siedzibę na terytorium Niemiec, na rzecz którego świadczone są usługi na ruchomym majątku rzeczowym, opłat z tytułu niewykorzystania w pełni zdolności produkcyjnych zastosowanie będzie miała zasada, że podatek od towarów i usług należny z tego tytułu rozliczy nabywca?

Interpretacja
18.10.2005 Podatki

Podatnik zwraca się z zapytaniem, czy usługi dodatkowe dotyczące uszlachetniania należy opodatkować stawką podatku 0 %, czy też nie podlegają one opodatkowaniu?

Interpretacja
25.04.2005 Podatki

Podatnik zapytuje czy do podstawy opodatkowania usługi uszlachetniania wlicza się usługi dodatkowe takie jak transport, opakowanie, dodatek za ekspres oraz inne usługi, za które nabywający jest obowiązany zapłacić?

Interpretacja
15.12.2004 Podatki

czy treść art. 87 ust. 5 pozbawia podatnika dokonującego sprzedaży opodatkowanej na terytorium kraju, prawa do złożenia wniosku o zwrot różnicy podatku VAT w terminie 60 dni,- czy podatnik świadczący usługi w trybie art 86 ust. 8 pkt 1 i dokonujący jakiejkolwiek sprzedaży opodatkowanej jest ukarany wydłużeniem terminu zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym do 180 dni.

Interpretacja
22.11.2004 Podatki

1. Czy sprzedaż towarów do włoskiego kontrahenta w celu wykonania na nich usług montażu części i malowania jest wewnątrzwspólnotową dostawą towarów ?2. Czy zakup towarów przez włoskiego kontrahenta na terenie Włoch w imieniu polskiej firmy jest dla tej firmy wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów ?

Interpretacja
12.10.2004 Podatki

Podatnik prosi o potwierdzenie prawidłowości własnego stanowiska, zgodnie z którym fakt, iż sprzedawane kontrahentowi niemieckiemu meble wykonane są w 80% z materiałów będących własnością spółki, natomiast wartość tkaniny obiciowej stanowi jedynie 20% wartości gotowego produktu, przesądza o uznaniu, iż przedmiotową transakcję należy zakwalifikować jako wewnątrzwspólnotową dostawę towarów, o której