Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego dla dostawy towarów oraz określenie daty zakończenia dostawy towarów na fakturze.
1) Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym - w sytuacji, w której w umowie określony zostanie roczny okres rozliczeniowy rozpoczynający się np. w dniu 15 marca roku N - obowiązek podatkowy w VAT powstanie w dniu 14 marca roku N+1?2) Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym - w sytuacji, w której w umowie określony zostanie miesięczny okres rozliczeniowy rozpoczynający
w zakresie rozpoznania obowiązku podatkowego na podstawie art. 19a ust. 3 ustawy dla usług o charakterze ciągłym.
Dot. momentu uzyskania przychodu z tytułu zawarcia umowy o świadczenie usług promocji
Dot. momentu uzyskania przychodu z tytułu zawarcia umowy o świadczenie usług promocji
Uznania wewnątrzwspólnotowych dostaw towaru dokonywanych przez Wnioskodawcę za usługi ciągłe i prawidłowości dokumentowania takich usług.
brak możliwości fakturowania usług transportowych jako usług o charakterze ciągłym
Prawidłowość dokumentowania usług transportowych świadczonych na podstawie pisemnych umów.
Moment powstania przychodu z tytułu zawarcia umowy o świadczenie usług promocji.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym, prawidłowym rozwiązaniem na gruncie podatku VAT jest rozpoznawanie obowiązku podatkowego w terminie płatności wynikającym z dokumentu rozliczeniowego (jak to czyniła Spółka do października 2007 r.), czy też w dacie otrzymania pieniędzy przez Spółkę, nawet gdyby okazało się, że pieniądze nie są Spółce należne?
W jakiej dacie spółka M powinna wykazać przychód należny z tytułu świadczenia usług na podstawie opisanej umowy zawartej z firmą C., a mianowicie, czy powstaje on na zasadach właściwych dla momentu powstania przychodów z tytułu świadczenia usług rozlicznych okresowo, na podstawie art. 14 ust. 1e ustawy?
Czy Jednostka może przychody za ciepło zapłacone przed terminem tj. z faktur z miesiąca XII 2005, z terminem płatności na styczeń 2006r., zapłacone w grudniu 2005r. zaliczyć do przychodów podatkowych roku 2005 przyporządkowując im odpowiednio koszty bezpośrednie zgodnie z udziałem procentowym sprzedaży za ciepło zapłacone w grudniu 2005r. (usługa wykonana w grudniu 2005r.) do sprzedaży za ciepło ogółem
Czy sprzedaż towarów, dokonywana systematycznie na podstawie zawartych umów, jest sprzedażą ciągłą i czy można w takiej sytuacji wystawiać jedną fakturę w terminie 7 dni od zakończenia miesiąca, w którym sprzedaż wystąpiła?