Możliwość skorzystania ze zwolnienia podatkowego w związku z wydatkowaniem środków pochodzących z odpłatnego zbycia lokalu użytkowego bez prowadzenia działalności gospodarczej (przed upływem 5 lat) na cele mieszkaniowe w postaci nabycia działki pod budowę domu, gdy działka ta została przeznaczona pod budownictwo mieszkaniowe (art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. a), oraz wpłaty na rzecz dewelopera realizującego
Dotyczy ustalenia: - czy czynność wydania Karty spowoduje obowiązek rozpoznania przychodu do opodatkowania w podatku dochodowym od osób prawnych po stronie Wnioskodawcy; - w którym momencie Wnioskodawca ma obowiązek rozpoznania przychodu do opodatkowania w podatku dochodowym od osób prawnych z tytułu sprzedaży towarów przy pomocy Karty; - czy Wnioskodawca winien rozpoznać obowiązek podatkowy w podatku
Ustalenia: - czy po utworzeniu podatkowej grupy kapitałowej przez Wnioskodawcę i MRE, koszty finansowania dłużnego, które zgodnie z art. 15c ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o pdop”), podlegają wyłączeniu z kosztów uzyskania przychodów, nie powinny być uwzględniane przy ustalaniu dochodu lub straty podatkowej spółek tworzących podatkową grupę kapitałową, ale koszty
Możliwość korzystania ze zwolnienia z art. 17 ust. 1 pkt 34 CIT do upływu okresu, na jaki ustanowiona została SSE lub do momentu, w którym wyczerpany zostanie przysługujący Spółce w oparciu o dane zezwolenie limit pomocy, w zależności od tego, które zdarzenie wystąpi wcześniej.
Możliwość korzystania ze zwolnienia CIT, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy CIT w granicach przysługującego limitu pomocy publicznej z tytułu zrealizowanej inwestycji na podstawie zezwolenia z 30.12.2000 r. aż do upływu okresu, na jaki została ustanowiona specjalna strefa ekonomiczna lub do wcześniejszego wyczerpania przyznanego jej limitu.
Brak obowiązku uiszczenia podatku dochodowego od sprzedaży działek powstałych wskutek podziału nieruchomości z uwagi na upływ terminu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Samo wydatkowanie w wymaganym terminie środków ze sprzedaży nieruchomości nabytej w drodze dziedziczenia na nabycie wspólnie z mężem lokalu mieszkalnego – wbrew twierdzeniu Wnioskodawczyni nie przesądza o prawie do zwolnienia podatkowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Podkreślić należy, że Wnioskodawczyni w przedmiotowej sprawie nie jest inwestorem
Ostatnim dniem na skorzystanie z ulgi w podatku dochodowym od przychodów ze stosunku pracy lub zlecenia jest dzień, w którym podatnik kończy 26 lat. Jeżeli zatem w tym dniu pracownik lub zleceniobiorca otrzymają wynagrodzenie, będzie ono zwolnione z podatku. Takie stanowisko zajęło MF w odpowiedzi z 18 września 2019 r. na pytanie redakcji MPPiU.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odszkodowań związanych z prowadzoną działalnością.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odszkodowań związanych z prowadzoną działalnością.
Czy kwoty pieniężne wypłacone (oraz które będą potencjalnie wypłacane w przyszłości) przez Spółkę na rzecz kontrahentów tytułem odszkodowań (z przyczyn wymienionych przez Wnioskodawcę w przedmiotowym wniosku) mogą stanowić koszty uzyskania przychodów Spółki na gruncie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odszkodowań wypłaconych na rzecz klientów.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem składników majątku przedsiębiorstwa.
1. Czy prawidłowo jest rozpoznawanie przychodu w momencie realizacji transakcji przy wykorzystaniu karty K. na zasadach określonych w art. 12 ust. 3a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: updop)?2. Czy prawidłowe jest w myśl art. 12 ust. 3a updop, rozpoznawanie przychodu w momencie upływu terminu ważności karty K. ?
Opodatkowanie zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, dla którego nie jest sporządzany bilans (2007 r.) oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur VAT z tego tytułu, wystawionych z uchybieniem ustawowego terminu (2013 r.).
Czy kwoty pieniężne wypłacone (oraz które będą potencjalnie wypłacane w przyszłości) przez Spółkę na rzecz kontrahentów tytułem odszkodowań (z przyczyn wymienionych przez Wnioskodawcę w przedmiotowym wniosku) mogą stanowić koszty uzyskania przychodów Spółki na gruncie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
W przypadku upływu terminu ważności karty DGC, okaziciel tego bonu elektronicznego traci możliwość zapłaty za towary w sklepie Spółki przy użyciu karty DGC. Wówczas wynagrodzenie za wydanie kart DGC traktowane jako wpłaty zarachowane na poczet przyszłych dostaw towarów/wykonanych usług, które w przedmiotowej sytuacji nie będą mogły być juz dokonane -z uwagi na przeterminowanie karty DGC - powinny stanowić
Czy przychód należny z tytułu najmu stacji bazowej operatorom telekomunikacyjnym w celu umieszczania urządzeń teletechnicznych (anten nadawczych) powstaje w dniu wystawienia faktury, jeśli z momentem wystawienia faktury lub jej dostarczenia umowa najmu wiąże prawo do żądania zapłaty czynszu najmu przez najemcę? Czy w przypadku wystawienia faktur korygujących dotyczących tego czynszu korekta przychodu
Od którego momentu należy liczyć trzyletni okres zakończenia prowadzonej inwestycji aby skorzystać z ulgi związanej ze spłatą odsetek od udzielonego przez uprawniony podmiot kredytu na sfinansowanie prowadzonej budowy domu?
W 2000r. podatnik nabył w drodze darowizny udział w nieruchomości stanowiącej tzw. gospodarstwo ogrodnicze. W akcie notarialnym zobowiązał się prowadzić to gospodarstwo przez okres co najmniej 5 lat. W związku z zamiarem sprzedaży nabytego udziału podatnik zapytuje: czy upłynął już ten okres, czy też upłynie on z dniem 31 grudnia 2005r.?
Czy postanowienia ustawy z 12.06.2003 r. o terminach zapłaty w transakcjach handlowych należy bezwzględnie stosować?