Ustalenie, czy wydatki na opłacanie całej składki ubezpieczeniowej z tytułu polisy będą stanowiły koszty uzyskania przychodu Wnioskodawcy ponoszone niego na rzecz: - pracowników Spółki – jest prawidłowe, - innych osób, tj. zleceniobiorców, z którymi Spółka współpracuje– jest nieprawidłowe.
1. Czy w opisanym stanie faktycznym wynagrodzenie, które Zarządzający otrzymuje na podstawie umowy o zarządzanie prawidłowo zostało zakwalifikowane przez Wnioskodawczynię jako przychód z działalności wykonywanej osobiście w zakresie umów o zarządzanie, zgodnie z art. 13 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a w związku z tym na Wnioskodawczyni ciążą obowiązki płatnika podatku, wynikające
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie sposobu opodatkowania środków wycofanych z towarzystwa ubezpieczeniowego.
W jaki sposób Wnioskodawca powinien ustalić podstawę opodatkowania w wyniku przeprowadzenia transakcji zbycia (umorzenia) i nabycia jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych?
Wypłacona na rzecz Wnioskodawczyni kwota, która nie weszła do masy spadkowej, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn.
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego odszkodowanie otrzymane od firmy ubezpieczeniowej będzie przychodem Spółki? Jeżeli tak, to w którym momencie: otrzymania odszkodowania czy przeniesienia praw na Ubezpieczyciela po uprawomocnieniu się wyroku?
Czy metoda FIFO, określona w przepisach art. 30a ust. 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.), ma zastosowanie przy ustalaniu dochodu z tytułu inwestowania składki ubezpieczeniowej w związku z umową ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (art. 24 ust. 15 ww. ustawy)?
Czy wydatki poniesione przez Spółkę na zakup polisy ubezpieczeniowej na rzecz pracowników będą kosztem uzyskania przychodów Spółki?
Czy koszty z tytułu należnych pośrednikom prowizji akwizycyjnych powinny być na podstawie obecnego brzmienia art.15 ust.4 ustawy CIT zaliczone do bezpośrednich kosztów uzyskania przychodów dla celów podatkowych i w związku z tym rozliczane na takich samych zasadach jak dla celów rachunkowych tj. być potrącane w tym roku podatkowym, w którym Spółka osiągnie odpowiadające tym kosztom przychody z tytułu
Czy otrzymane odszkodowanie z tytułu nieuregulowania należności z tytułu sprzedaży lub dostawy towarów lub usług przez dłużnika stanowiącej przychód należny podatnika, winno zostać zaliczone do przychodów podatkowych. 1471/DPD2/423-133/05/MS/2, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Czy jest przychodem podatkowym kwota należna od ubezpieczyciela jako wynagrodzenie za świadczenie usług pośrednictwa ubezpieczeniowego w ramach realizacji wielostronnych umów zawartych z ubezpieczycielem, agentami-dealerami oraz bankiem - umowa agencyjna lub o świadczenie usług pośrednictwa ubezpieczeniowego?
Czy są kosztem uzyskania przychodu płatności na rzecz dealerów-agentów będące wynagrodzeniem za świadczenie usług pośrednictwa ubezpieczeniowego (zgodnie z fakturą wystawioną Spółce przez agenta-dealera) w ramach realizacji wielostronnych umów zawartych z ubezpieczycielem, agentami-dealerami i Bankiem - umowa agencyjna lub umowa o świadczenie usług pośrednictwa ubezpieczeniowego?
Czy w związku z transferem środków z grupowego ubezpieczenia na życie z funduszem inwestycyjnym na pracowniczy program emerytalny po stronie pracowników powstanie przychód do opodatkowania?