W przypadku ustalania stawki czynszu najmu lokali mieszkalnych stanowiących własność Wnioskodawcy, nie dochodzi do ustalania warunków odmiennych niż te, które ustaliły między sobą niezależne podmioty, albowiem czynsz najmu wynika z przepisów ustaw lub wydanych na ich podstawie aktów normatywnych. W takiej sytuacji Wnioskodawca nie jest zobowiązany do dokumentowania transakcji z Agencją w sposób wskazany
Jeżeli w przypadku nabycia tych części Budynków i budowli, które Zbywca nabył w ramach transakcji opodatkowanych podatkiem VAT oraz tych części, z których tytułu nabycia Zbywca nie odprowadził podatku VAT, ale które oddane zostały do użytkowania w wykonaniu odpłatnych umów najmu na dwa lata przed Transakcją Wnioskodawca skorzysta z możliwości wyboru opcji opodatkowania przewidzianej w art. 43 ust.
Otrzymywane przez Wnioskodawcę od najemców lokali prowadzących działalność gospodarczą kwoty dotyczące podatku od nieruchomości oraz opłat za trwały zarząd, stanowiące obrót w rozumieniu art. 29 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług są opodatkowane stawką właściwą dla świadczonych usług najmu lokali użytkowych.
Prawo do zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży samochodu wykupionego na podstawie umowy leasingu przed upływem pół roku od dnia wykupu oraz w zakresie konieczności dokonania korekty podatku naliczonego odliczonego przy zakupie przedmiotowego samochodu.
Wynająłem teren działki, na którym jedna z firm telekomunikacyjnych przeprowadzi kabel telefoniczny. Nie prowadzę pozarolniczej działalności gospodarczej w zakresie najmu lub dzierżawy i zamierzam uzyskane z tego tytułu przychody zgodnie z umową opodatkować zryczałtowanym podatkiem dochodowym od przychodów ewidencjonowanych. Mam wątpliwości w zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego, które powstały
Pytanie podatnika dotyczy zakwalifikowania do kosztów uzyskania przychodów kosztów związanych z demontażem, transpotrem i montażem urządzeń używanych na podstawie umowy najmu.
Czy przysługuje właścicielowi lokalu mieszkalnego prawo odliczenia wapłat na fundusz remontowy, jeżeli kwoty wpłacone na fundusz remontowy do spółdzielni mieszkaniowej ponosi najemca.
Pytanie dotyczy potwierdzenia momentu powstania przychodu z tytułu umowy najmu wagonów.
Spółka z o.o. wynajmuje mieszkanie na biuro od osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej. Faktury za korzystanie z telefonu są na nazwisko właściciela. Czy spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów kwoty faktur? Pytanie dotyczy również rachunków za energię elektryczną.
Powiat (jednostka samorządu terytorialnego) zawarł umowę wynajmu garażu z Powiatowym Urzędem Pracy (jednostką budżetową) oraz umowy wynajmu pomieszczeń przeznaczonych na cele handlowe z podmiotami niebędącymi jednostkami budżetowymi. Starostwo zadało pytanie, czy opisane wyżej usługi najmu korzystają ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust 1 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług?