Jaki przysługiwał w 2005r. limit odliczeń w ramach ulgi na remont i modernizację lokalu mieszkalnego w przypadku ponoszenia wydatków na remont lokalu, wpłat na fundusz remontowy oraz remont instalacji gazowej?
Czy protokół odbioru z dnia 20 czerwca 2007 r. stanowi tytuł prawny do nabytego lokalu mieszkalnego uprawniający do skorzystania od dnia jego podpisania z pomniejszenia podatku z tytułu zbycia poprzedniego mieszkania o koszty zakupu materiałów potrzebnych do jego modernizacji?
Czy wydatki poniesione na wykonanie ww. prac w zakupionym budynku mieszkalnym (stan surowy zamknięty) podlegały odliczeniu od podatku za rok 2005 w ramach ulgi na remont i modernizację budynku mieszkalnego?
Czy wydatki poniesione na wymianę konstrukcji dachowej wraz z pokryciem mogę zakwalifikować jako wydatki na remont i modernizację budynku mieszkalnego?
Czy możliwe jest dokonanie korekty zeznania rocznego za 2005 r. z uwzględnieniem wydatków poniesionych na remont domu, zgodnie ze stanem faktycznym dotyczącym powierzchni użytkowej w części mieszkalnej zakupionego i remontowanego budynku?
Prawo do skorzystania z odliczeń na remont lokalu mieszkalnego zgodnie z art. 27a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, niezależnie od zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 32 lit a) i e) tej ustawy.
Czy zakupując część materiałów do wykończenia domu w 2005 roku Podatnik ma prawo doskorzystania z odliczeń w 2005 roku w ramach ulgi remontowej ?
dotyczy odliczeń od podatku z tytułu wydatków poniesionych na wykończenie lokalu mieszkalnego w stanie surowym, nabytego od dewelopera, w ramach ulgi na remont i modernizację budynku mieszkalnego.
Czy wpłacone przeze mnie w 2005 roku na moje nazwisko oraz na odrębne konto bankowe Wspólnoty Mieszkaniowej zaliczki na fundusz remontowy będę mogła odliczyć w ramach tzw. ulgi remontowej w zeznaniu rocznym za 2005r.?
Czy przysługuje mi prawo do skorzystania z ulgi podatkowej z tytułu wydatków na remont i modernizację budynku mieszkalnego, poniesionych przeze mnie po śmierci matki, będącej właścicielką budynku?
Czy jest możliwe skorzystanie z ulgi na remont lokalu mieszkalnego w okresie między wygraniem postępowania przetargowego, a otrzymaniem przydziału tego lokalu?
czy protokół zdawczo-odbiorczy mieszkania jest wystarczającym dokumentem do skorzystania z ulgi remontowej w nowo wybudowanym lokalu mieszkalnym?
Czy w ramach ulgi na ramont i modernizację lokalu mieszkalnego można odliczyć od podatku wydatek poniesiony na zakup podgrzewacza wody typu "Junkers" kupiony w 2005 r. na raty?Czy odliczeniu od podatku podlega kwota wynikająca z faktury czy spłacone raty w 2005 r.?
W związku z poniesionymi wydatkami na wykończenie w stanie surowym lokalu mieszkalnego, przed jego zasiedleniem zapytuje, czy może skorzystać z odliczenia od podatku w ramach obowiązującego limitu z tytułu ulgi remontowej.
Czy koszty poniesione po dacie przekazania lokalu mieszkalnego przez dewelopewra a dokonane w 2005 roku kwalifikują do skorzystania z ulgi remontowej która skończyła się z dniem 31.12.2005 roku.
1. Jak należy rozliczyć ulgę z tytułu wydatków na remont i modernizację mieszkania pozostającą do odliczenia z lat wcześniejszych oraz wydatki ponoszone przez męża w 2005 r. w sytuacji, gdy małżonek od 2005 r. prowadzi działalność gospodarczą i rozlicza się wg 19-procentowej stawki liniowej?2. Czy warunkiem koniecznym do skorzystania z odliczeń w ramach ulgi remontowo-modernizacyjnej jest dysponowanie
Zwraca się Pan o wyjaśnienie, czy w opisanym stanie faktycznym ma Pan prawo do skorzystania z odliczeń z tytułu ulgi remontowej w 2005r.?
Czy protokół zdawczo-odbiorczy jest tytułem prawnym do lokalu mieszkalnego, którego posiadanie uprawnia do skorzystania z ulgi remontowej? Czy faktury uprawniające do skorzystania z odliczenia, powinny być wystawione na imię i nazwisko podatniczki oraz jej adres stałego zameldowania?
1. Czy na podstawie umowy użyczenia zawartej z małoletnim synem podatnikowi przysługuje prawo do zmniejszenia podatku dochodowego, o wydatki tytułu remontu i modernizacji budynku mieszkalnego? 2. Czy po stronie użyczającego i biorącego w użyczenie powstaje przychód opodatkowany podatkiem dochodowy?
Czy umowa przedwstępna, której przedmiotem jest przyrzeczenie sprzedaży lokalu mieszkalnego, jest wystarczającym tytułem prawnym upoważniającym do odliczeń od podatku z tytułu poniesienia wydatków na remont i modernizację w 2005 r.?
Podatnik jest właścicielem lokalu mieszkalnego na mocy aktu notarialnego połozonego w innej dzielnicy, w którym przeprowadza remont. Zameldowana jest jednak w innym lokalu mieszkalnym położonym na terenie dzielnicy Łódź Widzew. Czy może dokonać rozliczenia na terenie dzielnicy Łódź - Widzew a odliczyć wydatki na remont lokalu położonego na terenie innej dzielnicy do którego posiada tytuł prawny?
dotyczy odliczenia z tytułu poniesionych wydatków mieszkaniowych w postaci spłaty odsetek od zaciągniętego kredytu na zakup i wykończenia lokalu mieszkalnego oraz poniesionych wydatków na jego wykończenie.
Czy można odliczyć wydatki poniesione na remont i modernizację lokalu mieszkalnego, którego nie jest się właścicielem i nie posiadając faktur VAT tylko potwierdzenie przekazania pieniędzy osobie (na podstawie wyroku sądu) która dokonywała remontów i gromadziła faktury?