Czy realizowane przez Spółkę wypłaty do Kontrahentów w postaci Opłat Dodatkowych stanowią należności, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 1 updop (tj. należności za użytkowanie lub prawo do użytkowania urządzenia przemysłowego) i w związku z tym podlegają one opodatkowaniu u źródła w Polsce.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu dotyczącego termomodernizacji budynku.
Nieuznanie przedmiotu Transakcji za przedsiębiorstwo lub jego zorganizowaną część i w konsekwencji uznanie Transakcji sprzedaży za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, brak możliwości zwolnienia z opodatkowania Transakcji sprzedaży prawa użytkowania wieczystego Nieruchomości, prawo Kupującego do odliczenia podatku naliczonego oraz zwrotu nadwyżki podatku naliczonego wynikającego z faktury
VAT - dotyczy uznania sprzedaży nieruchomości za odpłatną dostawę towaru opodatkowaną podatkiem VAT oraz sposobu dokumentowania tej transakcji.
Czy w związku z wyborem opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek od 1 stycznia 2023 r. Spółka ma prawo uwzględnić w ramach korekty wstępnej nadwyżkę kosztów uzyskania przychodu nad przychodami w informacji o przychodach i kosztach, o której mowa wart. 7aa ust. 1 pkt 1 ustawy CIT i tym samym rozliczyć dla celów podatku dochodowego od osób prawnych, - Czy poniesione przed 1 stycznia 2023 r. wydatki
Użytkowanie wieczyste (kasa rejestrująca, GTU, faktura, termin wystawienia faktury).
Kupujący uczestnicząc w tym samym zdarzeniu przyszłym co Sprzedający – w sytuacji skutecznego złożenia przez Sprzedającego i Kupującego oświadczenia o rezygnacji ze zwolnienia od podatku od towarów i usług do właściwego Naczelnika Urzędu skarbowego oraz wykorzystywania Nieruchomości do celów działalności opodatkowanej – będzie uprawiony do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktury/faktur
opodatkowanie dostawy prawa użytkowania wieczystego działki gruntu niezabudowanego
Podleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług pierwszej opłaty z tytułu ustanowienia prawa użytkowania wieczystego oraz kolejnej opłaty rocznej z tytułu prawa użytkowania wieczystego ustalonych w decyzji Wojewody.
Obowiązek korekty podatku naliczonego odliczonego od nabycia Nieruchomości w związku z jej sprzedażą oraz zakres i termin sporządzenia korekty podatku naliczonego odliczonego w związku z nabyciem Nieruchomości oraz w związku z nakładami poczynionymi na Nieruchomość.
Ustalenie terminu złożenia wniosku o zwrot wydatków poniesionych w związku z budową domu mieszkalnego, jednorodzinnego.
Czy wymienione w opisie stanu faktycznego koszty stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów?
Czy poniesione przez Spółkę nakłady na przebudowę układu torowego Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w roku oddania kopalni L. do używania?
brak prawa do pełnego odliczenia przez Gminę podatku naliczonego w ramach inwestycji polegającej na budowie, przebudowie i modernizacji sal gimnastycznych przekazanych szkołom w trwały zarząd
Zwolnienie przy zbyciu nieruchomości wraz z prawem wieczystego użytkowania.
Czy wnioskodawca, jako rodzic i sądowy pełnomocnik - ustanowiony notarialnie do prawnego użytkowania nieruchomości - może ubiegać się o zwrot VAT-u w związku z wydatkami poniesionymi na budowę domu?
Czy w związku ze sprzedażą wyżej prezentowanych budynków Spółka winna naliczyć podatek od towarów i usług?Czy prawo wieczystego użytkowania gruntu związanego z budynkami i budowlami podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług i według jakiej stawki?
Zwolnienie od podatku od towarów i usług przy sprzedaży nieruchomości zabudowanej budynkami ( towar używany)
Czy używanie samochodu na podstawie umowy leasingu spełnia wymóg towaru używanego zawarty w art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy?
Jaką stawkę podatku VAT winien zastosować klub sportowy do transakcji sprzedaży stadionu lekkoatletycznego Miastu O., jeżeli obiekt ten został przekazany klubowi nieodpłatnie jako budowla używana (od chwili zakończenia jej budowy minął okres dłuższy niż 5 lat), a na obiekcie przez okres jego użytkowania nie zostały przeprowadzone inwestycje o wartości powyżej 30%?
Czy koszty: związane z przelotami, zakwaterowaniem, dojazdem do i z lotniska, przejazdów miejscowych związanych z podróżą do Kanady, usług transportowych, najmu samochodu w Kanadzie, reprezentacji i reklamy i inne związane z realizacją zadań i prowadzeniem bieżących spraw Spółki, poniesione przez udziałowca, będącego Członkiem Zarządu, nie będącego pracownikiem zgodnie z prawem pracy, będą kosztem
Czy sprzedaż nieruchomości zbudowanej budynkiem zakładu produkcyjnego, który użytkowany jest od 1999r., a dotychczas nie dokonano odbioru budynku, będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT?