Niemieckie władze w wyniku interwencji polskiego rządu 30 stycznia 2015 r. podjęły decyzję o zawieszeniu wykonywania i egzekwowania przepisów dotyczących płacy minimalnej do przejazdów tranzytowych wykonywanych przez polskich przewoźników do czasu wyjaśnienia tej sprawy przed Komisją Europejską. KE zamierza zbadać m.in. zgodność z unijnym prawem niemieckiej ustawy o płacy minimalnej.
w zakresie uznania dostawy towarów dokonywanej na rzecz nabywcy unijnego w ramach Scenariusza 1 i 2 za niepodlegającą opodatkowaniu w P. .
W zakresie obowiązku rozliczenia na terytorium Polski wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów niezaimportowanych w procedurze tranzytu przemieszczanych ze składu celnego na terytorium UE do polskiego składu celnego.
Przemieszczenie własnych towarów objętych procedurą tranzytu T1 w Niemczech lub Holandii do Polski, w celu poddania ich procedurze uszlachetniania czynnego nie będzie stanowiło dla Spółki wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. Jednocześnie sprzedaż produktów kompensacyjnych do ostatecznego odbiorcy spoza Unii Europejskiej winna być rozpoznana jako eksport towarów ze stawką 0%.
opodatkowanie transakcji dokonywanej na terytorium kraju w procedurze tranzytu
Czy dokonany w związku z dostawą towarów ich wywóz w procedurze tranzytu z terytorium kraju na terytorium państwa członkowskiego UE, w sytuacji, gdy dane towary nie zostały jeszcze dopuszczone do obrotu na terytorium EU, stanowi WDT?
Nieopodatkowanie dostawy towaru znajdującego się w procedurze tranzytu
Czy odsprzedaż towarów objętych procedurą tranzytu w Polsce pomiędzy polskimi podatnikami podatku od towarowi usług (punkt 2 powyżej) podlegać będzie opodatkowaniu polskim podatkiem VAT?W przypadku, kiedy sprzedaż taka podlega opodatkowaniu w Polsce polskim podatkiem VAT, czy Spółka, występując jako 2 w kolejności podmiot krajowy (pkt 3 powyżej), ma prawo do odliczenia podatku VAT z faktur wystawionych
WNT - przemieszczenie z Niemiec do Polski towarów zaimportowanych z Chin na terytorium Niemiec w procedurze 4200, pierwotnie objętych procedurą tranzytu w X.
Czy Spółka właściwie stosuje stawkę VAT 0% stosując art. 83 ust. 1 pkt 24 w związku z art. 83 ust. 9 ustawy o VAT?
Podatnik zapytuje o dokumenty potwierdzające wywóz towarów poza terutorium Wspólnoty w rozumieniu art.41 ust.6, ustawy o podatku od towarów i usług oraz o organ celny właściwy do dokonania potwierdzenia wywozu towarów poza terytorium UE.
Zagadnienie, o rozstrzygnięcie którego zwraca się Spółka, dotyczy ustalenia jaka stawka podatku powinna zostać wykazana na fakturze dokumentującej ww. usługę transportową. Spółka stoi na stanowisku, iż powinna wystawić fakturę ze stawką VAT 22 %, a po otrzymaniu dokumentów SAD dopiero skorygować fakturę i wystawić ze stawką 0 %.
Jaką stawką opodatkować usługi wystawiania dokumentu T1 w przypadku transportu międzynarodowego, jeżeli odbiorcą usługi jest przewoźnik?
Podatnik zwraca się zapytaniem, czy powyższe nabycie towarów niewspólnotowych stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów? W ocenie Podatnika dokonanie odprawy celnej towaru w jakimkolwiek kraju członkowskim, należy traktować jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów.