Czy wydatki, które mają być ponoszone przez Wnioskodawcę na wynagrodzenia pracowników Wnioskodawcy, konkretnie specjalisty do spraw marketingu i reklamy oraz operatora urządzeń służących do utrwalania obrazów lub obrazów i dźwięków, jak również wydatki ponoszone na bilety lotnicze, bilety na statek rejsowy, hotele, wyżywienie, koszty przejazdu transportem zbiorowym (autobusy, tramwaje, kolej, transport
Sposób opodatkowania usług transportu pasażerów z Polski do Niemiec i z powrotem.
Prawo do odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Określenie danych, jakie winna zawierać faktura dokumentująca świadczenie usług transportu pasażerów na terytorium Unii Europejskiej.
Stawka podatku dla usług przewozu osób wykonywanych przez biuro podróży w ramach ceny ryczałtowej pobranej od turysty z tytułu wykonywanej na jego rzecz usługi turystycznej
1. Opodatkowaniu w Polsce podlega tylko część usługi tarnsportu, która wykonywana jest na terenie kraju. 2. Usługi pasażerskiego transportu lądowego, korzystają z preferencyjnej stawki podatku 7%. 3. Nazwa usługi na fakturze VAT.
Opodatkowanie usługi transportu wewnątrzwspólnotowego, będącego częścią transportu międzynarodowego.
Wątpliwości Spółki dotyczą kwestii, czy obciążając dzierżawcę za nabyte na terytorium Niemiec części zamienne i usługi remontowe winna naliczyć na terytorium Polski VAT.
Czy stawka podatku od towarów i usług w wysokości 7% jest prawidłowa z tytułu świadczenia usług przewozu osób przez kraje wewnątrzunijne dla polskich podmiotów?
czy Podatnik właściwie rozlicza usługi transportowe z firmą X oraz czy może rozliczając przedmiotowe usługi wystawiać fakturę na firmę angielską w kwocie netto nie naliczając podatku VAT, a tym samym nie odprowadzać podatku VAT należnego?
Postanowienie w sprawie opodatkowania podatkiem od towarów i usług, usługi transportu towarów związanej z eksportem towarów.
Podatnik zapytuje w jaki sposób opodatkować zakupiona od kontrahenta duńskiego usługę przewozu towarów na trasie Indie - Polska.
Podatnik zapytuje czy zakup od kontrahenta niemieckiego usług transportowych na trasie Polska - Stany Zjednoczone stanowi import usług.
Podatnik wystąpił z zapytaniem czy podlega ewidencjonowaniu przy zastosowaniu kasy rejestrujacej obrót uzyskany z tytułu transportu osób w kraju oraz na terenie innych krajów Unii Europejskiej.
Czy podlegają "zwolnieniu" z podatku VAT opłaty za czynności administracyjne polegające na wydaniu lub zmianie zezwolenia na wykonywanie regularnego przewozu osób w krajowym transporcie drogowym lub regularnych specjalnych przewozów osób w krajowym transporcie drogowym, przez uprawniony organ.
Czy usługa transporu międzynarodowego poza terytorium kraju nie podlegająca opodatkowaniu w Polsce jest czynnością wymienioną m.in. w art. 90 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług jako czynność w związku z którą nie przysługuje podatnikowi prawo do obniżenia kwoty podatku należnego i czy wykonujący czynność transportu międzynarodowego poza terytorium kraju nie podlegającą opodatkowaniu w Polsce
Dyrekcja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w (...) zwraca się z prośbą o wyjaśnienie, czy słuszne i zgodne z ustawą jest nasze stanowisko o nie naliczniu podatku od towarów i usług za wykonywanie usług przez naszą placówkę tj.: Do kasy Ośrodka wnoszone są od 2 najemców opłaty za: czynsz, ogrzewanie mieszkań, energię, wodę ciepłą, wodę zimną, antenę zbiorczą, rozmowy telefoniczne, ścieki, śmieci
Strona prosi o interpretację przepisów dotyczących podatku VAT od transportu międzynarodowego - obecnie wewnątrzwspólnotowej usługi przewozu towarów.
1) Czy sposób wyliczenia podatku VAT metodą "w stu" jest prawidłowy ?2) Czy treść załączonego biletu może być uznana za fakturę ? 3) Czy w przypadku, kiedy nasza Spółka będzie realizować regularne przewozy do Włoch swoim transportem musi zarejestrować wykonywanie działalności na terytorium Republiki Włoskiej jako podatnik podatku od wartości dodanej ze względu na miejsce świadczenia usług (tj. terytorium
Czy dopłaty do biletów miesięcznych (sprzedanych w kwietniu 2004 r.) otrzymane w maju 2004 r. podlegają opodatkowaniu VAT ?