Czy działalność Spółki polegającą na realizacji Projektów, o których mowa w opisie stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego, można zaliczyć do działalności badawczo-rozwojowej w rozumieniu art. 18d ust. 1 i w zw. z art. 4a pkt 26-28 ustawy o CIT?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów napraw oraz ubezpieczeń taboru kolejowego, które Spółka poniosła w poprzednich latach i które nie uległy przedawnieniu i będzie ponosić w latach następnych oraz określenia momentu poniesienia tych kosztów.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT świadczenia usług kolejowego transportu pasażerskiego na rzecz obywateli Ukrainy bez pobierania od nich opłat w związku z konfliktem zbrojnym mającym miejsce na terytorium Ukrainy.
Opodatkowanie usług transportu towarów, przebiegającego na terytorium Polski, obniżoną do wysokości 0% stawką podatku.
Rozliczenie oraz udokumentowanie transakcji polegającej na wspólnym świadczeniu usług transportu kolejowego pasażerskiego w ramach jednej kompleksowej oferty pod nazwą Wspólny Bilet.
W zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na przeglądy oraz naprawy rewizyjne i główne lokomotyw i wagonów.
w zakresie rozliczenia nadwyżek w sytuacji, gdy alkohol etylowy został wydany w ostatnich dniach danego kwartału, natomiast raport odbioru wyrobów akcyzowych został sporządzony w kwartale następującym po nim
uregulowania dotyczące transportu w cysternach kolejowych alkoholu etylowego (liczenia dnia wysłania i przyjęcia za dzień przewozu dla celów obliczenia maksymalnych norm ubytków)
Brak uznania wykonywanych przez Spółkę usług transportu pasażerów środkami przewozu lotniczego, kolejowego i autobusowego za jedno kompleksowe świadczenie opodatkowane stawką podatku 0% przewidzianą dla usług transportu międzynarodowego
Opodatkowanie (stawka, miejsce świadczenia) udostępniania wagonów i transportu pasażerów/wynajmu wagonów
VAT - w zakresie opodatkowania właściwą stawką podatku opłat manipulacyjnych pobieranych z tytułu sprzedaży biletów kolejowych na trasy krajowe i międzynarodowe.
Czy Wnioskodawca będący emerytem może odliczyć od podatku dochodowego wartość świadczeń z tytułu uprawnienia do ulgowych przejazdów środkami transportu autobusowego, kolejowego i promowego lub komunikacji miejskiej, gdy korzysta z tego uprawnienia jako zatrudniony w szkole wyższej, a będąc podatnikiem nie korzysta jednocześnie z kosztów uzyskania przychodów określonych w art. 22 ust. 2 pkt 3 i 4 ustawy
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla ulgowych świadczeń przejazdowych.
Jaką stawką podatku od towarów i usług winna być opodatkowana sprzedaż ulgowych świadczeń przejazdowych dla pracowników Wykupujących lub uprawnionych rencistów, emerytów i osób pobierających kolejowe świadczenia przedemerytalne?
Opodatkowanie udziału w sprzedaży biletów komunikacji miejskiej dokonywanej przez MZK na rzecz Kolei
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku na sprzedaż uprawnień do ulgowej usługi transportu kolejowego pasażerskiego międzymiastowego.
Czynność udostępnienia wagonów w celu zapewnienia ciągłości transportu towarów - jako usługa pomocnicza do kompleksowej usługi transportowej.
1. Czy w związku z opisanym powyżej stanem faktycznym, działalność Wnioskodawcy na terenie Polski prowadzi do powstania zakładu w rozumieniu art. 5 Umowy oraz art. 4a ustawy o CIT?2. Czy dochody Wnioskodawcy osiągane z transportu kolejowego kończącego/rozpoczynającego się w Polsce podlegają opodatkowaniu w Polsce w rozumieniu art. 3 ust. 2 ustawy o CIT oraz art. 7 Umowy?
Gmina nie ma prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z modernizacją peronu wraz z infrastrukturą towarzyszącą
Czy opłata przyłączeniowa, którą ma ponieść Spółka w przypadku zawarcia powyższego porozumienia, powinna zostać zaliczona do wartości początkowej środka trwałego (odcinka linii kolejowej), dla którego jest budowane lub przebudowywane urządzenie zapewniające zasilanie?