Wniesienie aportem środków trwałych i towarów handlowych za przedsiębiorstwo i wyłączenia transakcji z opodatkowania.
Skutki podatkowe sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa jeżeli w momencie zawarcia umowy część zapasów znajduje się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
wyłączenie z opodatkowania sprzedaży w toku postępowania upadłościowego przedsiębiorstwa Upadłego
W zakresie wyłączenia z czynności podlegających opodatkowaniu transakcji sprzedaży podatkiem VAT.
Uznanie wydzielonego departamentu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, której przeniesienie do spółki przejmującej nie spowoduje, że po stronie Wnioskodawcy powstanie obowiązek podatkowy na gruncie ustawy o VAT.
Brak opodatkowania zbycia składników majątkowych zlokalizowanych na terytorium kraju dokonywanego w ramach transakcji aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Uznanie zespołu składników materialnych i nie-materialnych oddziału za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, której zbycie nie podlega opodatkowaniu na mocy art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
Wyłączenie z opodatkowania, w trybie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT, sprzedaży CRB.
Uznanie za zorganizowaną część przedsiębiorstwa działu spółki, którego sprzedaż jest zwolniona z opodatkowania.
W zakresie uznania transakcji sprzedaży zespołu składników materialnych i niematerialnych za transakcję zbycia przedsiębiorstwa.
uznanie transakcji kupna - sprzedaży składników majątkowych za transakcję niepodlegającą opodatkowaniu na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy
Czy w związku z art. 86 ust. 1 ustawy o VAT w stanie faktycznym przedstawionym we wniosku Wnioskodawca nie ma obowiązku dokonania korekty podatku VAT naliczonego związanego z nabyciem składników majątku sprzedanych jako składnik przedsiębiorstwa do nabywcy ? Czy w związku z art. 6 pkt 1 oraz art. 91 ust. 1 i ust. 9 ustawy o VAT w stanie faktycznym przedstawionym we wniosku, sprzedaż ZM jako sprzedaż
Czy transakcja sprzedaży majątku realizowana przez podatnika jest zbyciem przedsiębiorstwa w myśl art. 6 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług i można do niej zastosować wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT oraz czy na podatniku spocznie obowiązek korekty podatku naliczonego odliczonego przy nabyciu towarów, które wchodzą w skład tego przedsiębiorstwa?
Czy nabycie (bez dodatkowych odpłatności) od Spółki X nieruchomości w Warszawiespowoduje powstanie po stronie Spółki przychodu podatkowego?