Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT przy sprzedaży lokali.
Transakcja sprzedaży wyodrębnionej własności lokalu korzysta ze zwolnienia od podatku od towarów i usług, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy sprzedaży udziałów we własności kamienicy, w tym lokali się w niej znajdujących, zaksięgowanych jako towar handlowy.
Sprzedaż Lokali Mieszkalnych korzysta ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Zwolnienie z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT sprzedaży lokali mieszkalnych oraz braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących koszty remontu.
Opodatkowanie przychodu z odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego nabytego częściowo w drodze dziedziczenia i częściowo w drodze zniesienia współwłasności.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT do transakcji dostawy przebudowanych Nieruchomości traktowanych jako towar handlowy.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy sprzedaż lokali mieszkalnych, wyodrębnionych z domu mieszkalnego będzie zwolniona z opodatkowania podatkiem VAT.
Sprzedaż nieruchomości jest/będzie zwolniona od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Zwolnienie z opodatkowania sprzedaży lokalu użytkowego będącego towarem handlowym spółki
opodatkowania nabycia Strychu oraz sprzedaży po jego adaptacji nowo powstałego lokalu mieszkalnego
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozpoznania momentu powstania przychodu podatkowego oraz w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Zwrot osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym.
Wnioskodawczyni spełnia wymagany przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych warunek dwunastomiesięcznego okresu zameldowania skoro zameldowanie to miało charakter zameldowania na pobyt stały, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 126 ww. ustawy. A zatem Wnioskodawczyni przysługuje prawo do skorzystania z ulgi meldunkowej z tytułu sprzedaży lokalu mieszkalnego. Przychód w części odpowiadający
Wnioskodawczyni spełnia wymagany przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych warunek dwunastomiesięcznego okresu zameldowania skoro zameldowanie to miało charakter zameldowania na pobyt stały, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 126 ww. ustawy. A zatem Wnioskodawczyni przysługuje prawo do skorzystania z ulgi meldunkowej z tytułu sprzedaży lokalu mieszkalnego. Natomiast przychód w części
Przychód Spółdzielni Mieszkaniowej z tytułu sprzedaży lokalu użytkowego, podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych powstanie w momencie przeniesienia własności udziału we współwłasności nieruchomości wraz ze związanym z nią udziałem w prawie użytkowania wieczystego potwierdzonym podpisanym aktem notarialnym.
Nieodpłatne przekazanie sieci wodociągowej wybudowanej przez Spółkę nie podlega opodatkowaniu.
Czy w związku z tym, iż w roku 2001 Wnioskodawca nabył własnościowe prawo do lokalu od spółdzielni mieszkaniowej, o czym świadczy pismo o przywróceniu tego prawa i nowa umowa, Zainteresowany ma obowiązek wpłacić zryczałtowany podatek dochodowy od sprzedaży tejże nieruchomości?