W sytuacji, gdy samochód (środek trwały) został nabyty w systemie VAT-marża, jako towar używany w rozumieniu art. 120 ust. 1 pkt 4 ustawy, zakupiony przez Wnioskodawcę od podmiotu wymienionego w art. 120 ust. 10 pkt 3 ustawy Wnioskodawcy przy sprzedaży tego samochodu przysługiwało prawo do zastosowania szczególnej procedury VAT-marża, przewidzianej w art. 120 ust. 4 ustawy o podatku od towarów i usług
Czy Wnioskodawca dokonując sprzedaży samochodów osobowych stanowiących środki trwałe, w momencie ich sprzedaży traci prawo do korzystania ze zwolnienia podmiotowego na podstawie art. 113 ust. 13 pkt 1 lit. b) ustawy o VAT?
Wnioskodawca utraci zwolnienie określone w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT w związku z planowaną sprzedażą używanych samochodów osobowych stanowiących środki trwałe
Czy sprzedaż samochodu osobowego będącego środkiem trwałym, używanego powyżej 1/2 roku, od którego nie odliczono podatku VAT, powoduje utratę prawa do zwolnienia z VAT ? Czy utrata prawa następuje z dniem sprzedaży samochodu osobowego, czy z dniem dokonania kolejnej sprzedaży opodatkowanej ?
W zakresie prawa do korzystania ze zwolnienia podmiotowego w związku ze sprzedażą używanego samochodu osobowego stanowiącego środek trwały.
Czy Wnioskodawca dokonując sprzedaży samochodów osobowych stanowiących środki trwałe, w momencie ich sprzedaży traci prawo do korzystania ze zwolnienia podmiotowego na podstawie art. 113 ust. 13 pkt 1 lit. b) ustawy o VAT?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia kosztów uzyskania przychodów w części dotyczącej odpłatnego zbycia przez Spółkę części składników majątku wniesionych do Niej aportem jako elementy zorganizowanej części przedsiębiorstwa i zakwalifikowanych w Spółce jako środki trwałe / wartości niematerialne i prawne.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia kosztów uzyskania przychodów w części dotyczącej odpłatnego zbycia przez Spółkę części składników majątku wniesionych do Niej aportem jako elementy zorganizowanej części przedsiębiorstwa i nieujętych w Spółce jako środki trwałe / wartości niematerialne i prawne.
Czy w stosunku do środków trwałych (ruchomych) i wyposażenia w momencie sprzedaży w 2010 r. będzie przysługiwało Spółce zwolnienie od podatku od towarów usług?
Czy otrzymana przez Spółkę od SO część wynagrodzenia odpowiadająca wartości VAT należnego po stronie Spółki z tytułu omawianej czynności wniesienia aportu, wynikającego z odpowiedniej faktury VAT wystawionej na rzecz SO, stanowić będzie przychód dla Spółki?
1. Czy podatnik postąpił prawidłowo opodatkowując dostawę towarów handlowych oraz środków trwałych nie będących budynkami ani budowlami stanowiących składniki przedsiębiorstwa nabytego w drodze aportu na zasadach ogólnych?
Czy dokonując sprzedaży środków trwałych budynków, firma ma prawo zastosować zwolnienie z podatku VAT?
Czy transakcja dostawy używanego samochodu osobowego, zakupionego w IV.2005r., przy zakupie którego odliczono podatek VAT w wysokości 5.000zł powinna być opodatkowana podatkiem VAT, przy zastosowaniu wyceny rynkowej sprzedawanego samochodu, zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT, czy korzysta ze zwolnienia, o którym mowa w rozporządzeniu Ministra Finansów z 27.04.2004 w sprawie wykonania niektórych
Strona wnosi o interpretację przepisu art. 43 ustawy o VAT odnoszącego się do sprzedaży towarów używanych i ich zwolnienia z podatku.
Czy możliwe jest zastosowanie szczególnej procedury, polegającej na opodatkowaniu marży przy dostawie samochodu używanego na podstawie art.120 ust.4 ustawy o podatku od towarów i usług w sytuacji zakupu samochodu z Francji, przyjęcia go do ewidencji środków trwałych, a następnie sprzedaży przed upływem 6 miesięcy użytkowania?
Możliwość zastosowania zwolnienia z podatku od towarów i usług ze sprzedaży używanej maszyny rolniczej, na ktorą obowiązywała stwka 0%.
Czy wymienione nieruchomości, które mają być sprzedane firmie leasingowej podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Jaka obowiązuje stawki VAT na dostawę nieruchomości zabudowanej używanej?
Czy sprzedaż samochodu używanego w działalności gospodarczej zwoniona jest od opodatkowania podatkiem od towarów i usług?
Czy w sytuacji okresu amortyzacji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych w okresie krótszym niż 5 czy 10 lat (prawa autorskie i licencje amortyzowane w okresie 24 m-cy) należy skorygować ich wartość początkową i amortyzację w okresach 5-cio i 10-cioletnich oraz deklarację CIT? Czy zmiany podatku naliczonego spowodowane korektą wynikającą ze zmiany wskaźnika są kosztami operacyjnymi