Czy realizowane przez Spółkę wypłaty do Kontrahentów w postaci Opłat Dodatkowych stanowią należności, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 1 updop (tj. należności za użytkowanie lub prawo do użytkowania urządzenia przemysłowego) i w związku z tym podlegają one opodatkowaniu u źródła w Polsce.
Opodatkowanie stawką w wysokości 0% importowej i eksportowej usługi spedycyjnej, realizowanych na trasach między Turcją a Polską oraz Turcją a państwem UE oraz opodatkowanie na terytorium kraju usługi wewnątrzwspólnotowej usługi spedycyjnej
Ustalenie czy usługa, którą wykonuje Wnioskodawca: zawierania umów przewozu i która podlega pod PKWiU 52, może być opodatkowana PPE ryczałtem 8,5%.
Możliwość zastosowania 8,5 % stawki dla usług sklasyfikowane pod kodem PKWiU 52.29.20.0.
Możliwość opodatkowania usług pośrednictwa w branży transportowo-logistycznej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%.
Czy powstanie w Polsce zakład podatkowy Wnioskodawcy w rozumieniu art. 4a pkt 11 Ustawy o CIT oraz art. 5 Umowy pomiędzy Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec?
Możliwość zastosowania stawki podatku 0% dla usługi organizacji transportu morskiego i ubezpieczenia cargo w ramach świadczenia usługi spedycyjnej
Dotyczy stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (74.90.12.0 i 52.29.12.0).
Zastosowanie stawki 0% dla usługi związanej z organizacją frachtu i ubezpieczenia CARGO w ramach usługi spedycyjnej.
Brak obowiązku wliczenia do podstawy opodatkowania z tytułu świadczonych usług poniesionych kosztów opłat do urzędów, GSSE, GIW, które obciążają zleceniodawcę oraz zastosowania stawki podatku 0% dla usług świadczonych w porcie związanych z obsługą ładunków będących przedmiotem transportu międzynarodowego.
Określenie czy posiadane przez Wnioskodawcę dokumenty są dokumentami wystarczającymi dla zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla usług transportu drogowego stanowiącego część transportu międzynarodowego.
Opodatkowanie w przypadku obciążenia przewoźnika za nierozliczone palety.
Zastosowanie stawki podatku w wysokości 0% do świadczonych usług transportowych.
Uwzględnienie w proporcji sprzedaży obrotu z tytułu sprzedaży nieruchomości.
Dotyczy określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży towarów.
W zakresie uznania świadczonych przez Spółkę usług za usługi transportu międzynarodowego, oraz zastosowania stawki podatku VAT 0% dla ww. usług,
w zakresie opodatkowania stawką VAT 0% usług transportu międzynarodowego i spedycji w przypadku importu towarów zwolnionych
Miejsce świadczenia usług spedycyjnych polegających na zorganizowaniu transportu towarów pomiędzy krajami trzecimi.
W jakim momencie Spółka powinna zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów koszty związane z dostawą i montażem kontenerów na terenie inwestycji? W jakim momencie Spółka powinna zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów koszty związanie z odbiorem i demontażem kontenerów?
Wnioskodawca dostarczając towar przez przewoźnika (kuriera) na zasadach reguły FCA (Incoterms) jest zobowiązany rozpoznać obowiązek podatkowy w dniu wydania towaru przewoźnikowi.
W zakresie uznania świadczonych przez Spółkę usług za usługi transportu międzynarodowego oraz zastosowania stawki podatku VAT 0% dla ww. usług.
Moment powstania obowiązku podatkowego w sytuacji przekazania towaru kurierowi/spedytorowi