Interpretacje

Interpretacja
07.01.2016 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania podatkiem VAT darowizny zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Interpretacja
05.10.2015 Podatki

zakresie ustalenia źródła przychodów oraz możliwości wycofania nieruchomości stanowiącej środek trwały i zakwalifikowania jej jako towaru handlowego.

Interpretacja
09.09.2014 Podatki

Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem składników majątku przedsiębiorstwa.

Interpretacja
03.02.2014 Podatki

Aport składników majątkowych niestanowiących przedsiębiorstwa ani zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Aport towarów używanych.

Interpretacja
17.11.2011 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia kosztów uzyskania przychodów w części dotyczącej odpłatnego zbycia przez Spółkę części składników majątku wniesionych do Niej aportem jako elementy zorganizowanej części przedsiębiorstwa i zakwalifikowanych w Spółce jako środki trwałe / wartości niematerialne i prawne.

Interpretacja
17.11.2011 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia kosztów uzyskania przychodów w części dotyczącej odpłatnego zbycia przez Spółkę części składników majątku wniesionych do Niej aportem jako elementy zorganizowanej części przedsiębiorstwa i nieujętych w Spółce jako środki trwałe / wartości niematerialne i prawne.

Interpretacja
14.07.2011 Podatki

Zasady określenia kosztów uzyskania przychodów w momencie zbycia przez Wnioskodawcę nieruchomości wniesionej do Spółki aportem w postaci przedsiębiorstwa /zorganizowanej części przedsiębiorstwa, które u wnoszącego aport ujęte były w księgach jako inwestycje długoterminowe, towary handlowe, środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne, gdy Wnioskodawca rozpozna je jako aktywa obrotowe (towary)

Interpretacja
27.05.2011 Podatki

Przepisy prawa podatkowego dotyczące podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia kosztu uzyskania przychodu w przypadku sprzedaży przez Spółkę składników majątkowych wniesionych do Niej aportem w postaci przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, ujmowanych w Spółce jako towary, środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne.

Interpretacja
21.04.2011 Podatki

CIT - w zakresie zasady określenia kosztów uzyskania przychodów w momencie zbycia przez Wnioskodawcę składników majątku wniesionych do Spółki aportem w postaci przedsiębiorstwa /zorganizowanej części przedsiębiorstwa, które u wnoszącego aport ujęte były w księgach jako inwestycje długoterminowe, towary handlowe, środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne, gdy Wnioskodawca rozpozna je jako aktywa

Interpretacja
17.12.2010 Podatki

1. Czy w przypadku sprzedaży przez Spółkę nieruchomości, wniesionych do Niej aportem w postaci przedsiębiorstwa (w całości na kapitał zakładowy Spółki) i zakwalifikowanych w Spółce jako środki obrotowe (towary), kosztem uzyskania przychodu będzie wartość nominalna udziałów wydanych w zamian za przedmiot wkładu? 2. Czy w przypadku sprzedaży przez Spółkę nieruchomości, wniesionych do Niej aportem w postaci

Interpretacja
03.09.2010 Podatki

Spółka zamierza zawrzeć kilka umów dożywocia według opisanych zasad, czy może nabytą w ramach umowy dożywocia nieruchomość potraktować jako towar handlowy, czy takie działanie jest prawidłowe?

Interpretacja
17.08.2010 Podatki

Jak należy ustalić wysokość kosztu uzyskania przychodów w przypadku sprzedaży przez Spółkę składników majątkowych stanowiących elementy przedsiębiorstwa lub ZCP, otrzymanych tytułem wkładu niepieniężnego (w szczególności zaś centrum handlowego), które na moment dokonania aportu nie były wprowadzone do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Zbywcy?

Interpretacja
18.03.2008 Podatki

Czy związane z działalnością nabywanego przedsiębiorstwa zobowiązania, które zostaną przejęte przez Spółkę, zwiększą wartość początkową firmy obliczaną dla celów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
05.07.2006 Podatki

Jaki jest termin przekazania na konto Urzędu Skarbowego odsetek naliczonych w związku z zaliczeniem do środków trwałych składników majątku, których wartość uprzednio w całości zaliczono do kosztów uzyskania przychodu oraz czy istnieje obowiązek wykazania kwoty tych odsetek w deklaracji CIT-2, na podstawie art. 16e ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia 15.02.1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych ?