Możliwość zastosowania stawki 3% zryczałtowanego podatku dochodowego dla przychodów uzyskanych z działalności polegającej na odsprzedaży domen internetowych w stanie nieprzetworzonym.
Opodatkowanie osiąganych przychodów zryczałtowanym podatkiem w zakresie usług związanych z projektowaniem i rozwojem technologii informatycznych - PKWiU 62.01.12.0.
Możliwość opodatkowania przychodów z tytułu zbycia odzieży używanej według stawki 3%.
Stawki ryczałtu dla usług rekomendacji kanonicznej (PKWiU 74.90.20.0) oraz okazjonalnych tłumaczeń (PKWiU 74.30.12) - wykonywanych w ramach wolnych zawodów.
Możliwość zastosowania stawki 8,5% zryczałtowanego podatku dochodowego.
Ryczałt ewidencjonowany i świadczenie usług dla usługobiorcy, który jednocześnie jest pracodawcą.
Czy w okresie opodatkowania Spółki w formie Ryczałtu w rozumieniu ustawy o CIT, dywidenda rzeczowa (z zysku wypracowanego przed objęciem Spółki estońskim CIT, jak i z zysku wypracowanego po objęciu Spółki estońskim CIT) w postaci przeniesienia przez Spółkę na rzecz Wspólników własności Nieruchomości będzie stanowić ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy o CIT. Czy w okresie
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 62.01.12.0.
Możliwość zastosowania stawki 5,5% zryczałtowanego podatku dochodowego.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą ekwiwalentu za używanie telefonu prywatnego do celów służbowych.
Możliwość zastosowania 8,5 % stawki dla usług sklasyfikowane pod kodem PKWiU 52.29.20.0.
Dotyczy ustalenia, czy transakcja wynajmu pojazdów oraz podnajmu placu od podmiotu powiązanego może zostać potraktowana jako ukryty zysk o którym mowa w art. 28m ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w sytuacji, gdy Spółka korzystałaby z ryczałtu od dochodów spółek (tzw. estońskiego CIT).
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne - stawka ryczałtu z tytułu wytwarzania protez zębowych ruchomych i stałych.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne – ryczałt PKWiU 62.02.30.0.
Czy w związku z przekształceniem formy działalności Wnioskodawczyni ze spółki jawnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością oraz dokonywaniem przez Wnioskodawczynię transakcji z podmiotami powiązanymi osobowo, Wnioskodawczyni mogła wybrać opodatkowanie podatkiem CIT swoich dochodów w formie ryczałtu, o którym mowa w rozdziale 6b USTCIT, Czy dokonując w przyszłości transakcji z podmiotami powiązanymi
Możliwość opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Możliwość zastosowania stawki zryczałtowanego podatku dochodowego PKWiU 62.01.12.0.
Przychody za umożliwienie pobrania gry przez Internet i korzystania z gry, otrzymywane z Portalu, mogą być opodatkowane 8,5% stawką ryczałtu.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych.
Czy Wnioskodawca ma obowiązek sporządzać dokumentację cen transferowych z tytułu przesunięć majątkowych między niemieckim oddziałem a polską spółką; - Czy wewnętrzne przesunięcia majątkowe lub WDT z polskiej siedziby na rzecz oddziału niemieckiego skutkują powstaniem przychodu z transakcji z podmiotami powiązanymi w rozumieniu art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. g ustawy o CIT; - Czy pracownicy zatrudnieni
Opodatkowanie przychodów z działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 3%.