Sposób opodatkowania przychodów z najmu majątku wycofanego z działalności gospodarczej.
Skutki podatkowe otrzymania od wykonawcy testamentu w ramach wydania spadku środków pieniężnych uzyskanych z odpłatnego zbycia ruchomości.
1. Odpłatne zbycie przez wykonawcę testamentu ruchomości wchodzących w skład masy spadkowej. 2. Otrzymanie od wykonawcy testamentu w ramach wydania spadku środków pieniężnych uzyskanych z odpłatnego zbycia ruchomości nie będzie stanowić przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Skutki podatkowe otrzymania od wykonawcy testamentu w ramach wydania spadku środków pieniężnych uzyskanych z odpłatnego zbycia ruchomości.
1. Czy przychody uzyskane w wyniku odpłatnego zbycia ruchomości wchodzących w skład masy spadkowej będą dla Wnioskodawczyni czynnością opodatkowaną podatkiem dochodowym od osób fizycznych w momencie ich uzyskania? 2. Czy dokonując wydania spadku spadkobiercom, tj. środków pochodzących z odpłatnego zbycia ruchomości, Wnioskodawczyni jako wykonawca testamentu będzie płatnikiem zobowiązanym do poboru
Ustalenie prawidłowej stawki podatku VAT dla transakcji sprzedaży działki zabudowanej oraz ruchomości.
Czy Gmina zbywając przedmioty użytku domowego takie jak noszące ślady użytkowania pojedyncze filiżanki, talerze i inne przedmioty zastawy stołowej nabyte wcześniej na podstawie spadkobrania ustawowego, działa jako podatnik podatku VAT?
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy zbycia między małżonkami.
w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia ruchomości i praw do znaków towarowych
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy.
Czy dostawa instrumentu muzycznego zakupionego w 1953 r. korzysta ze zwolnienia
Wnioskodawca ma wątpliwości jak udokumentować ww. transakcję na rzecz innego rolnika ryczałtowego? Czy powinien wystawić na ww. transakcję fakturę VAT dla tej transakcji, czy też może sprzedaż ciągnik na podstawie umowy kupna-sprzedaży?
W zakresie zwolnienia od podatku VAT sprzedawanych używanych środków trwałych.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania aportu składników majątkowych.
Opodatkowanie dostawy maszyn stoczniowych (towary używane będące przedmiotem dzierżawy)
Brak prawa do zastosowania zwolnienia od podatku dla dostawy ruchomości.
dostawa Maszyny nr 1, Maszyny nr 2 oraz Oprzyrządowania nie była dostawą towarów używanych, przepis art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy nie miał zastosowania dla określenia sposobu ich opodatkowania.
czy Wnioskodawca może zastosować zwolnienie z art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT do sprzedaży środków trwałych wniesionych do Wnioskodawcy aportem i użytkowanych przez niego przez ponad pół roku oraz czy w związku ze sprzedażą przedmiotowych środków trwałych Wnioskodawca będzie zobowiązany do korekty podatku naliczonego.
Ustalenie podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia rzeczy ruchomych aportem do SKA.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT linii produkcyjnych będących przedmiotem aportu do spółki komandytowoakcyjnej.
Planowana czynność wniesienia aportem rzeczy ruchomych wchodzących w skład inwestycji do istniejącej spółki kapitałowej, spełniająca definicję dostawy towarów, będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
W zakresie zastosowania zwolnienia z opodatkowania dla dostawy działki nr 198/3 wraz z posadowionym na niej ogrodzeniem w zamian za odszkodowanie.